سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس مرکز تحقیقات آب ایران عنوان کرد: مرکز توسعه فناوری آب پارک علم و فناوری یزد می‌تواند در تجاری‌سازی و ترویج فناوری‌های نوین در بخش آب بسیار موفق و مؤثر عمل کند.

فناوری آبیاری خودکار مزارع

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، مرتضی افتخاری در دیدار رییس مرکز توسعه فناوری آب وابسته به پارک علم و فناوری یزد با ابراز امیدواری برای طراحی و تعریف شیوه‌ای مؤثر و مفید برای توسعه همکاری‌های طرفین، اظهار کرد: برداشت ما این است که مرکز توسعه فناوری آب با دسترسی به گروه گسترده‌ای از شرکت‌های کوچک و دانش‌بنیانی که در حوزه‌های مختلف و متفاوت فعالیت می‌کنند، می‌تواند در تجاری‌سازی و ترویج فناوری‌های نوین در بخش آب بسیار موفق و مؤثر عمل کند.

وی تأکیدات مدیران مرکز توسعه فناوری آب بر مسائل حوزه فرهنگی و اجتماعی جهت حل معضل آب را بسیار حیاتی، راهگشا و منطبق با آخرین تجارب و دستاوردها در این حوزه دانست و بر طراحی و اجرای الگوهای عملیاتی در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد.

 علی قیومی مدیر مرکز توسعه فناوری آب نیز در این نشست که در ادامه سیاست راهبردی این مرکز مبنی برگسترش دامنه تعاملات و همکاری با نهادهای ملی مؤثر در حوزه آب اتفاق افتاد، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های این مرکز، علائق، توانمندی، نیازمندی‌ها و حوزه‌های کاری مرکز توسعه فناوری آب را تشریح کرد و به سؤالات مدیران مرکز تحقیقات آب ایران پیرامون عملکرد پارک علم و فناوری یزد و مؤسسات مرتبط با مرکز آب و همچنین عملکرد و دستاوردهای این مرکز پاسخ داد.

وی در پایان این نشست با اشاره به استقبال بسیار خوب مدیران مرکز تحقیقات آب ایران از ایده‌های مطرح شده از طرف مرکز توسعه فناوری آب به ویژه در زمینه کمک به موسسات فناوری و نیز مباحث مرتبط با اجتماعی‌سازی و ترویج در حوزه آب، چشم‌انداز همکاری‌های گسترده با این نهاد ملی را روشن و امیدوارکننده دانست.

قیومی درباره ادامه مسیر همکاری با مرکز ملی تحقیقات آب ایران نیز گفت: در آینده‌ای نزدیک مدیران ارشد این مرکز از پارک علم و فناوری یزد بازدید خواهند داشت و ضمن بازدید حضوری از موسسات، تفاهم‌نامه جامع همکاری در محورهای کاری مشترک به امضای طرفین خواهد رسید.

گفتنی است، مرکز تحقیقات آب ایران وابسته به وزارت نیرو، قدیمی‌ترین و بزرگترین مرکز تحقیقاتی تخصصی کشور در حوزه آب به حساب می‌آید که چندین آزمایشگاه و پژوهشکده بزرگ را در سطح کشور راهبری کرده و بازوی تحقیقاتی توانمندی برای وزارت نیرو در حوزه مسائل مرتبط با آب محسوب می‌شود.