سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مایکروسافت در حال کار روی یک فناوری برای یخچالها است که به صاحب خانه کم و کسری‌ مواد غذایی خانه را یادآوری می‌کند.

یخچال مایکروسافت

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا به نقل از فیزورگ، شرکت مایکروسافت با همکاری شرکت آلمانی لیبهر(LIEBHERR) در حال توسعه نسل جدیدی از لوازم خانگی هوشمند هستند. آنها قصد دارند تا یک جعبه ماژول متصل به اینترنت را در درون یخچال‌ها و فریزرهای خود تعبیه کنند.

این دو شرکت با قرار دادن فناوری  SmartDeviceدر یخچال و فریزرهای خود، قابلیت نظارت بر مواد غذایی موجود در یخچال را به وسیله دوربین‌های داخلی و فناوری تشخیص هوشمند اجسام برای مصرف کنندگان فراهم می سازند.

 این فناوری می‌تواند تمامی مواد غذایی مختلف موجود در یخچال مانند بطری شیر، شیشه‌های سس و مواد غذایی داخل فریزر را شناسایی کند. در کنار این فناوری یک اپلیکیشن همراه نیز وجود دارد که پس از لیست گرفتن از مواد غذایی موجود در یخچال و فریزر، این لیست را به گوشی هوشمند کاربران می‌فرستد. به این ترتیب کاربر میتواند بدون سر زدن به یخچال و از راه دور از مواد غذایی موجود در آن اطلاع پیدا کرده و کم و کسری‌های خانه را خریداری کند.

در حال حاضر این اپلیکیشن برای سیستم‌های  عامل iOS، اندروید و ویندوز ارائه شده است.

در این همکاری، مسئولیت بینایی ادراکی کامپیوتری و تشخیص تصاویر به عهده شرکت مایکروسافت است.

بینایی ادراکی کامپیوتری یا API  مرتبط با خدمات شناختی شرکت مایکروسافت است که می‌تواند تصاویر موجود را با اسامی اشیاء مختلف شناسایی و برچسب‌گذاری کند.

 شرکت لیبهر در این همکاری از این فناوری برای توسعه لوازم خانگی هوشمند خود بهره می‌برد.

این ابزار به توسعه دهندگان امکان دسترسی به الگوریتم‌های پیشرفته در یادگیری ماشینی این شرکت را می‌دهد.

محصول مشترک این دو شرکت هنوز در مراحل اولیه ساخت بوده و در حال حاضر نمونه اولیه آن ساخته شده است.