سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – با حضور هیئت عالی‌رتبه دانشگاه صنعتی اصفهان در اقلیم کردستان عراق، نخستین دانشکده مهندسی مشترک میان این دانشگاه و دانشگاه سلیمانیه عراق افتتاح شد.

کلاس

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا ، این دانشکده مهندسی مشترک با حضور مسئولان بلندپایه هر دو دانشگاه، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه عراق، رایزن‌های علمی و فرهنگی سفارت ایران در اقلیم کردستان عراق و مسئولان محلی و استانی سلیمانیه و در راستای گسترش همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه صنعتی اصفهان در محل دانشگاه سلیمانیه اقلیم کردستان عراق افتتاح شد.

بر اساس تفاهم‌نامه صورت گرفته مقرر است، این دانشکده در مقطع کارشناسی رشته‌های مهندسی کامپیوتر و کنترل، مهندسی مکانیک و مهندسی شیمی از ترم اول سال تحصیلی ۲۰۱۷-۲۰۱۶ اقدام به جذب دانشجو کند.

همچنین بر اساس این تفاهم‌نامه، دانشگاه صنعتی اصفهان در خصوص تدوین برنامه درسی، تأمین کادر هیئت‌علمی و نظارت بر نحوه ارایه دروس این دانشکده با دانشگاه سلیمانیه همکاری کرده و تعدادی از واحدهای درسی و آزمایشگاهی کوتاه مدت این دانشکده نیز در دانشگاه صنعتی اصفهان ارایه خواهد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان ، برنامه‌ریزی به منظور پذیرش دانشجویان در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری از برنامه‌های آتی تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه سلیمانیه عراق است.