سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – ‌رئیس پارک علم و فناوری کردستان گفت: بیشتر شرکت‌های دانش بنیان کردستان در حوزه آی تی فعالیت می‌کنند که سال گذشته نیز ۱۲۹ هزار دلار صادرات داشته‌اند.

شرکت های دانش بنیان

‌به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، خالد سعیدی، امروز (۱۴ شهریور) در ششمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که به بررسی شرکت‌های دانش بنیان استان اختصاص داشت، اظهار کرد: صندوق پژوهش و فناوری با هدف حمایت از شرکت‌های فعال در عرصه فناوری و نوآوری، صندوق پژوهش و فناوری در کردستان تشکیل می‌شود.

وی افزود: برای ایجاد این صندوق در کردستان، ۳ میلیارد تومان نیاز است که تاکنون یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آن تامین شده است.

رئیس پارک علم و فناوری کردستان عنوان کرد: ۴۹ درصد از سرمایه صندوق باید از سوی دولت تامین شود که تاکنون ۴۵ درصد آن تامین شده و ۵۱ درصد نیز باید توسط بخش خصوصی تامین شود.

وی تصریح کرد: تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد به شرکت‌های دانش بنیان از سوی این صندوق پرداخت می‌شود و همچنین صندوق در تجاری سازی ایده‌ها نیز ورود پیدا می‌کند.

سعیدی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۰۰ شرکت دانش بنیان در کردستان وجود دارد، اعلام کرد: ۵۰ مورد از این شرکت‌ها در پارک علم و فناوری کردستان مستقر هستند.

وی بیان کرد: بیشتر شرکت‌های دانش بنیان کردستان در حوزه آی تی فعالیت دارند که سال گذشته نیز ۱۲۹ هزار دلار صادرات داشته‌اند.

رئیس پارک علم و فناوری کردستان با اشاره به کمک‌های صورت گرفته به شرکت‌های دانش بنیان، اظهار کرد: سال ۹۴ تنها ۷۵۰ میلیون از سوی پارک علم و فناوری به شرکت‌ها کمک شده در حالی که این میزان در سایر استان‌ها مبالغ بسیار بالایی بوده است.

وی با اشاره به مشکلات موجود شرکت‌های دانش بنیان، نبود امکانات و آزمایشگاه مجهز را از جمله مهمترین مشکلات آنها اعلام کرد و خواستار کمک به تجهیز آزمایشگاه این شرکت‌ها شد.

سعیدی همچنین از دستگاه‌های مختلف خواست تا در راستای توسعه این شرکت‌ها با پارک علم و فناوری همکاری کنند.