سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران- ایرنا- سمینار بین‌المللی گروتندیک (Grothendieck)، چهارم آبان ۱۳۹۵ در دانشکده ریاضی پردیس علوم دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا از دانشگاه تهران، این سمینار بین المللی با هدف پرداختن به جنبه‌های گوناگون زندگی حرفه‌ای ‘الکساندر گروتندیک’ ریاضی‌دان معاصر تدارک یافته است تا علاقمندان به ویژه نسل جوان با میراث علمی این دانشمند و جنبه‌های کمتر شناخته شده فعالیت‌های او و نگرانی‌هایش درباره شیو‌ه‌های استفاده از علم و «مسوولیت اخلاقی دانشمندان در دنیای امروز» آشنا ‌شوند.
الکساندر گروتندیک از جملۀ تأثیرگذارترین ریاضی دانان سده بیستم میلادی به شمار می آید که نامش با مفاهیمی مانند «تجرید» و «خلاقیت» گره خورده و کارهای بنیادینش چهره بسیاری از شاخه‌های ریاضیات به ویژه «هندسه جبری» را دگرگون کرده است.
بی‌اعتنایی او به اموری مانند جوایز بین‌المللی و اهتمامش به صلح و مخالفت با مخاصمه‌‌های بین‌المللی همچون جنگ ویتنام و انتقاد از جامعۀ علمی برای سکوت در برابر این امور ناهنجار، از او چهره‌ای ممتاز ساخته است.
علاقمندان برای آگاهی از جزئیات بیشتر سمینار و شیوه شرکت در آن می‌توانند به نشانی اینترنتی http://intsci.ut.ac.ir/en/grothendieck-seminar مراجعه کنند.
علمی**۱۰۵۵**۲۰۱۷

برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.me/irnaelm