فضل الله ایرجی کجوریسایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ازبرگزاری نهمین جشنواره حرکت در دانشگاه شهید باهنرکرمان خبر داد و گفت: آثار ارایه شده به جشنواره ۲۲ درصد رشد داشته است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، فضل ا… ایرجی کجوری گفت: نهمین جشنواره حرکت سوم تا پنجم مهرماه سال جاری به میزبانی دانشگاه شهیدباهنرکرمان با حضور انجمن های علمی دانشجویی از ۱۰۰دانشگاه برتر کشور برگزار می شود.

وی ادامه داد: جشنواره حرکت ویژه انجمن های علمی دانشجویی شامل ۲ مرحله دانشگاهی و سراسری است که مرحله دانشگاهی این جشنواره در اردیبهشت و خرداد ماه سال‌جاری در دانشگاه های کشور برگزار شده است و برگزیدگان مرحله دانشگاهی درمرحله سراسری با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات وفناوری افزود: این دوره از جشنواره شامل سه بخش رقابتی انجمن های علمی دانشجویی فعال، خلاق و دانشگاه برگزیده است که بیش از ۱۰۰ دانشگاه از سراسر کشور اعم از دانشگاه های دولتی، پیام نور، جامع علمی کاربردی، فنی و حرفه ای و فرهنگیان در آن مشارکت و حضور فعال دارند.

وی با اشاره به رشد ۲۲درصدی آثار ثبت شده در دبیرخانه این جشنواره نسبت به دوره قبل، گفت: آثار مذکور در ۵ گروه تحصیلی فنی و مهندسی شامل ۳۰۷ اثر، علوم انسانی ۱۷۰ اثر، کشاورزی و علوم دامی۶۵ اثر، علوم پایه ۹۱ اثر و  هنر، معماری و شهرسازی۶۶ اثر است.

ایرجی کجوری ادامه داد: درنهمین دوره جشنواره حرکت بخشی به عنوان انجمن های علمی دانشجویی فعال با محورهای آموزشی، ترویجی، کارآفرینی، اختراع و ابتکار و نوآوری و آثاری همچون: کتاب، نشریه، مسابقه علمی طراحی گردیده است که بیش از ۷۰۰ اثر دراین بخش در دبیرخانه جشنواره به ثبت رسیده است.

وی یادآورشد: در بخش خلاق که برای نخستین بار در جشنواره ملی حرکت پیش بینی شده ۲۷۶ اثر در ۱۰ حوزه انجمن علمی و مشارکت دانشجویی، انجمن علمی و آزاداندیشی، انجمن علمی و اخلاق حرفه  ای و آکادمیک، انجمن علمی و ترویج کارآفرینی، انجمن علمی و اقتصاد مقاومتی، انجمن علمی و مشارکت استادان، انجمن علمی و تعاملات علمی بین المللی، انجمن علمی و مفاخر، انجمن علمی و محیط زیست به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

ایرجی کجوری افزود: فرآیند داوری آثار رسیده در حال انجام است و نتایج آن بزودی توسط کمیته داوران اعلام خواهد شد.

گفتنی است در زمان برگزاری این جشنواره نیز نمایشگاهی از آثار انجمن های علمی دانشجویی برپا خواهد شد.