سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – همزمان با برگزاری سومین نمایشگاه و جشنواره گیاهان دارویی از نقشه راه رونمایی می‌شود.

پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر محمدحسن عصاره دبیر ستاد توسعه فناوری‌های گیاهان دارویی و طب سنتی در نشست خبری امروز با اشاره به برگزاری سومین نمایشگاه و جشنواره گیاهان دارویی از فردا ۱۵ شهریور ماه افزود: در این دوره از جشنواره علاوه بر رونمایی از برخی از محصولات این حوزه اقدام به معرفی برترین‌های این حوزه می‌شود.

وی از رونمایی از نقشه راه گیاهان دارویی در این دوره از جشنواره خبر داد و خاطرنشان کرد: تاکنون سند راهبردی گیاهان دارویی از سوی شورای انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده بود ولی تاکنون تکالیف دستگاه‌های مرتبط با این حوزه روشن نبود.

عصاره خاطرنشان کرد: براساس این سند راهبردی اقدام به تدوین نقشه راه حوزه گیاهان دارویی کردیم و در آن تکالیف دستگاه‌های مختلف در زمینه گیاهان دارویی و تولید فرآورده‌های آن مشخص شده است.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های گیاهان دارویی و طب سنتی وزارتخانه‌های بهداشت، جهاد کشاورزی، علوم، تحقیقات و فناوری، صنعت، معدن و تجارت، کار و امور اجتماعی، سازمان محیط زیست را از جمله نهادهای فعال در حوزه گیاهان دارویی دانست و خاطرنشان کرد: در قالب نقشه راه تکالیف هر یک از دستگاه‌ها در حوزه گیاهان دارویی مشخص شده است.

وی یادآور شد: در این جشنواره همچنین از فناوران برتر، تولیدکنندگان، شرکت‌های دانش‌بنیان و سرمایه گذاران برتر نیز تقدیر خواهد شد.