سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – کتاب "اصول طراحی کارت‌های اعتباری با تراشه هوشمند" برای نخستین بار در کشور از سوی مدرس دانشگاه آزاد اسلامی یزد به چاپ رسید و راهی بازار نشر کشور شد.

تراشه‌

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر محمدجعفر تقی‌زاده مولف کتاب در این باره گفت: کتاب اصول طراحی کارت‌های اعتباری با تراشه هوشمند بصورت گام به گام روش طراحی تراشه هوشمند را توضیح می‌دهد.

وی اظهار کرد: با افزایش تقاضا برای استفاده از کارت‌های اعتباری تحولات ساختاری بسیاری در سخت‌افزار و نرم‌افزار کارت‌ها پدید آمده، مبحث امنیت و سرعت انتقال داده و درگاه ورودی و خروجی و توان مصرفی و هزینه تمام شده هر تراشه به عنوان یکی از فاکتورهای مهم در توسعه استفاده از آن است.

تقی‌زاده ادامه داد: کار تألیف این کتاب به علت حساسیت خاص و کاربردی که داشت به مدت سه سال طول کشید چرا که سیم کارت‌های موبایل و کارت‌های تلفن و کارت‌های هوشمند بانک‌ها و حتی کارت‌های شناسایی امروزه نیاز به طراحی تراشه‌هایی هوشمند با قابلیت خاص هستند.

وی خاطرنشان کرد: پروتکل‌های ارتباطی و استانداردهای بین المللی باید در طراحی تراشه کارت‌های اعتباری رعایت شود.

مدرس دانشگاه آزاد اسلامی یزد افزود: یک تراشه طراحی شده برای کارت اعتباری مانند یک میکرو کنترل کوچک هوشمند عمل می‌کند. درگاه‌های ورودی خروجی٬ حافظه‌ها و  CPUها با دستورالعمل‌های کاهش یافته از اجزای اصلی تراشه‌های کارت اعتباری به شمار آمده و هر کدام باید با ظرفیت و الگوی خاصی طراحی شوند، بنابراین این همه حساسیت و کاربرد نیاز به دقت در تألیف این چنین کتابی داشت.

گفتنی است؛ کتاب اصول طراحی کارت‌های اعتباری با تراشه‌های هوشمند در ۱۷۱ صفحه توسط انتشارات موجک به چاپ رسیده است.