سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا- مدیرکل امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی گفت: حدود بکهزار دانشجوی خارجی برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی پذیرش می شوند.

پی اچ دی آزمون : حسین ابراهیمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاه افزود: اتباع خارجی بیشتر از کشورهای همسایه به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های گروه فناوری اطلاعات پذیرش می شوند.
وی اظهار کرد: سامانه ثبت نام و پذیرش دانشجویان ایرانی مقیم خارج از کشور راه اندازی شده و آنها وارد این سامانه شده و ثبت نام خود را تکمیل کنند.
ابراهیمی ادامه داد: با مصوبه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، پذیرش این دسته از دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری بدون برگزاری کنکور است و داوطلبانی که شرایط مربوطه را در این سامانه داشته باشند برای ترم مهر پذیرش می شوند.
مدیرکل امور بین الملل دانشگاه تصریح کرد: آموزش این دسته از دانشجویان به صورت الکترونیکی است و همه کلاس ها و فعالیت های آموزشی دانشجویان دفاتر دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری واحد الکترونیک به صورت مجازی برگزار می شود و دفاتر دانشگاه آزاد اسلامی تنها وظیفه برنامه ریزی و برگزاری آزمون های پایان ترم را بر عهده دارند.
در حال حاضر ۴۰۰ واحد دانشگاه آزاد اسلامی فعال است که در آنها یک میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجو تحصیل می کنند.
از این تعداد ۱۹ واحد دانشگاهی به صورت دانشگاه جامع فعالیت دارند.