سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون پشتیبانی دانشگاه علم و فرهنگ با اشاره به برخی ابهامات درمورد افزایش شهریه دانشجویان این دانشگاه اظهار کرد: مباحثی که درخصوص افزایش شهریه ثابت در بین دانشجویان مطرح شده کاملا نادرست است.

دانشگاه علم و فرهنگ

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا،دکتر علی حسنی با بیان اینکه  شهریه دانشجویان از دو بخش شهریه ثابت و شهریه متغییر تشکیل می شود،توضیح داد: شهریه ثابت در طول سنوات مجاز دانشجو همواره ثابت بوده و بدون تغییر دریافت می شود، در صورتی که شهریه متغییر هر ساله به استناد آیین نامه وزارت علوم و همچنین با نظر هیئت امنای دانشگاه مقداری افزایش می‌یابد.

وی با تاکید بر اینکه سنوات مجاز دانشجویان مقطع کارشناسی هشت نیمسال و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد چهار نیمسال است،افزود: شهریه ثابت در سنوات مجاز دانشجو، حتی یک ریال هم تغییر نمی کند ولی اگر دانشجو در مدت سنوات مجاز موفق به اتمام تحصیل نشود و از کمیسیون بررسی موارد خواص درخواست فرصت بیشتر کند،شهریه ثابت این دانشجو با ورودی‌های جدید محاسبه خواهد شد.

معاون پشتیبانی دانشگاه علم و فرهنگ ادامه داد: شهریه در ابتدا به صورت معمول با احتساب اخذ ۱۸ واحد درسی برآورد می شود و دانشجویان باید آن را در دو بخش پرداخت ‌کنند. بخش نخست در ابتدای نیم‌سال تحصیلی به عنوان علی‌الحساب دریافت می گردد و بخش دیگر پیش از آزمون های پایان نیم‌سال پرداخت می شود.

دکتر حسنی با تاکید بر اینکه مبلغی که در ابتدای نیم سال تحصیلی دریافت می شود، شهریه ثابت نیست،اظهار کرد:این مبلغ  علی الحساب از کل شهریه است. ابهامی که برای تعدادی از دانشجویان ایجاد شده ، در پرداخت مبلغ علی الحساب بوده که این مبلغ بخشی از مجموعه شهریه ثابت و متغییر است.مشکل پرداخت شهریه همه دانشجویان با مراجعه به معاونت پشتیبانی برطرف شده است و دانشجویی نیست که به دلایل مالی امکان ثبت نام پیدا نکرده و یا به علت مشکل اقتصادی از امتحان بازمانده باشد.   

معاون پشتیبانی دانشگاه علم و فرهنگ با بیان اینکه این دانشگاه یک دانشگاه غیر دولتی و متکی به شهریه دانشجویان است،توضیح داد: خدمات آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی و …. که توسط این مجموعه به دانشجویان ارائه می گردد از  شهریه  دانشجویان پرداخت تأمین می شود، لذا  با وجود مسائل مذکور،یکی از وظایف دانشجویان در دانشگاه‌هایی که اداره  آن‌ها متکی بر شهریه دانشجویان است، پرداخت به موقع شهریه  است تا دانشگاه بتواند با اتکا به آن خدمات متناسبی را به دانشجویان ارائه کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ، دکتر حسنی ادامه داد: بنابراین اگر دانشگاه تاکنون و طی این سال‌ها در مورد مهلت پرداخت شهریه برای دانشجویان، بازه زمانی طولانی در نظر گرفته و حتی به دانشجویان بدهکار مالی اجازه حضور در آزمون‌های پایان ترم نیز داده است با هدف مساعدت دانشگاه با دانشجویان بوده است.