سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – آخرین دستاوردهای نانو نساجی، معرفی برنامه‌ها و حمایت‌های ستاد توسعه فناوری نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در بیست و دومین نمایشگاه نساجی ارائه می‌شود.

بیست‌ودومین نمایشگاه نساجی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت‌ها و فناوران در حوزه فناوری نانو، آخرین دستاوردهای خود را در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات، مواد اولیه، منسوجات خانگی، ماشین‌های گلدوزی و محصولات نساجی (ایران تکس ۲۰۱۶) از امروز، ۱۳ شهرویور تا ۱۶ شهریورماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران به نمایش می‌گذارند.

۱۴۰ شرکت داخلی و ۲۰۰ شرکت خارجی از ۱۵ کشور فرانسه، اتریش، بلژیک،انگلستان، تایلند، کره جنوبی، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، ژاپن، هندوستان، پاکستان، چین، تایوان و آلمان در نمایشگاه نساجی، جدیدترین محصولات، خدمات و دستاوردهای صنعت نساجی را به نمایش خواهند گذاشت.

ستاد توسعه فناوری نانوی معاونت علمی ریاست‌جمهوری نیز همانند دوره‌های گذشته در نمایشگاه نساجی در قالب دو غرفه حضور فعال خواهد داشت و آخرین دستاوردهای فناوری نانو در صنایع نساجی را ارائه خواهد کرد.

امسال در سالن ۴۱ نمایشگاه، دستاوردهای فناوری پلاسما در صنعت نساجی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت که در دومین روز نمایشگاه از دستگاه صنعتی پلاسمای سرد اتمسفری با نام تجاری PlasmaTex برای اولین بار و با حضور مدیر کارگروه صنعت و بازار ستاد توسعه فناوری نانوی معاونت علمی و رییس انجمن نساجی ایران رونمایی خواهد شد.

نمونه دستگاه آزمایشگاهی پلاسمای سرد خلأ برای توسعه کاربردهای منسوجات دافع آب نیز از سوی دیگر شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه پلاسما در نساجی ارائه خواهد پرداخت. همچنین غرفه محصولات فناوری نانو در سالن ۴۴/۱ (خلیج‌فارس) نمایشگاه نساجی، پذیرای بازدیدکنندگان است.

در این غرفه شرکت‌های دانش‌بنیان با ارائه منسوجات خنک‌کننده، مستربچ‌های ضد باکتری و ضد پرتو فرابنفش برای الیاف و منسوجات، منسوجات معطر پایدار و منسوجات ضد امواج حضور خواهند داشت.

برخی دیگر از نمونه‌های درحال‌توسعه محصولات نانوی فناورانه از قبیل الیاف کندسوز، الیاف شب‌تاب و … نیز برای معرفی به صنعتگران در این نمایشگاه معرفی خواهد شد.

معرفی محصولات نانوفناورانه‌ تولید ایران، ارائه گزارش‌های کاربردی فناوری نانو در صنعت نساجی، شناسایی و ثبت نیازهای صنعتی، بررسی زمینه‌های توسعه نانوفناوری در صنعت نساجی، معرفی برنامه‌ها و حمایت‌های ستاد توسعه فناوری نانو درزمینه تجاری‌سازی محصولات نانوفناورانه از سایر برنامه‌های ستاد توسعه فناوری نانو در این نمایشگاه است.

حوزه نساجی از زمینه‌های جذاب توسعه فناوری نانو است و غرفه ستاد توسعه فناوری نانو در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات، مواد اولیه، منسوجات خانگی، ماشین‌های گلدوزی و محصولات نساجی برای چهارمین بار میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود.