سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل گفت: وزارت علوم برای نخستین بار یک استاد ایرانی را برای برگزاری کرسی اسلام شناسی به دانشگاه آنکارا کشور ترکیه اعزام می کند.

پی اچ دی آزمون : حسین سالار آملی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا افزود: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بنا به دعوت رسمی دانشگاه آنکارا، یک استاد دانشگاه را برای برگزاری کرسی اسلام شناسی به کشور ترکیه اعزام می کند.
وی گفت: ماموریت این استاد دانشگاه، توسعه اسلام شناسی بر مبنای تحلیل ها و برداشت های بزرگانی چون حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب است.
رئیس مرکز همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم افزود: این کرسی اسلام شناسی از اوایل مهر ماه به مدت یک سال در دانشگاه آنکارا برگزار خواهد شد و امکان تمدید مدت زمان آن نیز وجود دارد.
وی یادآور شد: تاکنون برای کرسی های اسلام شناسی در دانشگاه های سایر کشورها هیچ استادی حضور نیافته بود اما سعی داریم با حضور پررنگ تر در این مناسبت ها، تبادلات علمی خود را با دانشگاه های دنیا افزایش دهیم.

** ۳۰ کشور دنیا میزبان کرسی های زبان فارسی
سالارآملی ادامه داد: همچنین با افزایش تعداد کرسی های زبان فارسی، اکنون این رقم به ۵۱ مورد رسیده است.
وی گفت: کرسی های های زبان فارسی در ۳۰ کشور دنیا برگزار می شود و اکنون بیش از ۳ هزار و ۳۰ نفر از دانشگاه های معتبر خارج از کشور در مقاطع تحصیلی کارشناسی، ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند.
قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل افزود: برای این مقاطع تحصیلی کرسی های زبان فارسی، وزارت علوم اساتید مجربی را به ۳۰ کشور دنیا اعزام کرده است.
فراهنگ ** ۹۱۸۷ ** ۱۰۷۱