غذای دانشجویی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس صندوق رفاه دانشجویان از طرح تبدیل یارانه غذا به وام در یک دوره ۱۰ ساله خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، ذوالفقار یزدان‌مهر با حضور در دانشگاه گیلان گفت: ۲۷ درصد رشد اعتبارات عمومی در سال ۹۵ داشتیم و ۱۹۸ میلیارد تومان وام شهریه در سال ۹۴ پرداخت کردیم و امسال ۲۰ میلیارد تومان از سوی دولت و ۳۰ میلیارد تومان از سوی صندوق برای وام دانشجویان دکتری اختصاص یافته است که از ابتدای مهرماه به هر دانشجو تعلق می‌گیرد.

وی ادامه داد: تهیه طرح تبدیل یارانه غذا به وام در یک دوره ۱۰ ساله، از دیگر برنامه‌های صندوق رفاه است.

به گفته رئیس صندوق رفاه دانشجویان، ۲۲ میلیارد تومان طلب صندوق بابت اجاره خوابگاه‌ها بوده که ۲۱ میلیارد و ۳۰۰ تومان آن وصول شد.

یزدان‌مهرافزود: حدود ۲۰ میلیارد تومان نیز اعتبار برای ارتقای خوابگاه های سطح ۵ قرار دادیم.

به گفته وی؛ صندوق رفاه دانشجویان در سال گذشته رشد ۱۱۰ درصدی پرداخت تسهیلات را داشته و در وام دانشجویان دکتری ۴۰۰ درصد و در وام شهریه ۲۰۰ درصد افزایش ایجاد شده است.

یزدان مهر ادامه داد: ارائه تسهیلات هدفمند و موثر، حرکت به سمت مدیریت واحد خدمات دهی، کاهش تصدی گری و جلوگیری از انباشت مطالبات جدید، تقویت جایگاه صندوق، حرکت به سمت سازمان IT محور و هوشمندسازی سیستم های رایانه ای از جمله زیرشاخه های برنامه های بلند مدت صندوق است.

وی همچنین در نشست با شورای صنفی دانشجویان از حمایت صندوق رفاه در راستای تقویت سیستم سرمایش برخی خوابگاه ها، خرید تجهیزات آشپزخانه ای در سلف سرویس ها و کمک به ساخت خوابگاه در زمین اهدایی یکی از خیرین به دانشگاه در جنب خوابگاه بنت الهدی دانشگاه خبر داد.