سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر کل امور دانشجویی دانشگاه ارومیه از انجام تعمیرات گسترده و نوسازی خوابگاه‌ها خبر داد.

هفته خوابگاه‌ها

ناصر سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با بیان این مطلب گفت: ۶۰ درصد خوابگاه‌های ملکی دانشگاه ارومیه در حال تعمیر و رسیدگی است.

وی با بیان اینکه قدمت خوابگاه های ملکی دانشگاه ارومیه بالاست، گفت: در طی سال‌های اخیر تلاش شده است آن دسته از خوابگاه‌هایی که دارای بیشترین مشکلات بودند در راس کار مورد تعمیر ابنیه تاسیسات قرار گیرند.

سلطانی ادامه داد: هرچند محدودیت اعتبارات از جمله موانع بازدارنده در این زمینه بوده است ولی دانشگاه عنایت ویژه‌ای به بخش دانشجویی دارد.

وی گفت: غالب تعمیرات خوابگاه‌های دانشجویی مربوط به نقاشی،سفید کاری،کاشی‌گری، فاضلاب، موتور خانه بوده است.

مدیر کل امور دانشجویی دانشگاه ارومیه  تصریح کرد: برای سال تحصیلی جدید از مجموع خوابگاه‌های ملکی دانشگاه ارومیه چهار خوابگاه دخترانه و ۱۳ خوابگاه پسرانه به ارائه خدمات اسکان دانشجویان می‌پردازد.

وی با اشاره به اینکه ۴۵ درصد ظرفیت ملکی دانشگاه اختصاص به دختران دارد و مابقی به پسران قرار گرفته است، گفت: مابقی نیاز دانشگاه از طریق بخش خصوصی مرتفع می شود.

سلطانی با بیان اینکه خوابگاه شهید مقدم برای ترم پاییز آماده پذیرش دانشجویان است، گفت: این خوابگاه با  ظرفیت ۲۶۰ نفر برای اسکان دانشجویان تعمیر و نوسازی شده است.

مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه ارومیه هدف از انجام تعمیرات خوابگاه‌ها را آماده‌سازی این فضاها برای اسکان دانشجویان غیربومی و با نشاط شدن فضاهای خوابگاهی عنوان کرد و گفت: برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای انجام شده که با اتمام عملیات تعمیرات مشکلی در آغاز سال تحصیلی برای اسکان دانشجویان نداشته باشیم.