سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به افزایش میزان مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها گفت: اگر چه میزان مشارکت دانشجویان در این فعالیت ها در مقایسه با سه سال بیش بهتر شده است اما هنوز تا رسیدن به وضعیت ایده آل فاصله داریم.

دکتر فراهانی

 دکتر محمدرضا داودآبادی فراهانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این مطلب از افزایش میزان مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه ها خبر داد و  اظهار کرد: ۵۰ درصد دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و ورزشی مشارکت داشته‌اند و این نشان‌دهنده پویایی و نشاط در بین دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه هنوز با یک دانشگاه ایده‌آل و دانشگاهی که دانشجویان آن در تراز جمهوری اسلامی باشند کمی فاصله داریم تصریح کرد: هر چند من معتقدم فضای سیاسی دانشگاه‌های شهرهای کوچک و حتی برخی دانشگاه‌های بزرگ وضعیت مطلوبی ندارند اما در مقایسه با سه سال قبل که دانشجویان هیچ فعالیت قابل ملاحظه‌ای نداشته‌اند وضعیت بهتر شده است. بطوریکه طبق آمار میزان مشارکت دانشجویان در جشنواره‌های مختلف  افزایش یافته  است.

دکتر فراهانی گفت: بر خلاف سایر معاونت‌های وزارت بهداشت که بودجه متمرکزی دارند و این بودجه را به دانشگاه‌ها اختصاص می‌دهند، در حوزه فرهنگی دانشجویی، جز یک مورد که آن هم به حساب خزانه واریز  شده،  بودجه متمرکز دیگری نداریم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت افزود: در حال حاضر دانشجویانی که در دانشگاه علوم پزشکی گناباد مشغول به تحصیل هستند، امکانات خوب و مطلوبی را در اختیار دارند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی گناباد دومین دانشگاه موفق در حوزه فرهنگی  کشور است، گفت: تنها ملاک در حوزه فرهنگی رضایت دانشجویان و فضاهای آموزشی است.

دکتر فراهانی در پایان با اشاره به سیاست‌های وزارت بهداشت در خصوص ماندگاری دانشجو در شهرهای محروم نیز اظهار کرد: تنها راه حل همین امکاناتی است که دانشگاه باید داشته باشد. اگر دانشگاهی امکانات و اعضای هیات علمی خوبی داشته باشد، خود دانشجو جذب می‌شود و تحصیل در این شهرها به نسبت شهرهای بزرگ  با توجه به فاصله خیلی کم خوابگاه تا محل آموزش و امکانات رفاهی موجود،  به مراتب بهتر است.