سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مسئول مرکز حمایت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری مازندران گفت: میزان تسهیلات پرداختی به مخترعان بسیجی مازندران افزایش یافته است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، حسین خوش‌نشین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مرکز حمایت از طرح‌ها در سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری مازندران یکی از بخش‌هایی است که پذیرای نخبگان، مخترعان، مبتکران و پروژه‌های تحقیقاتی آنان است.

وی تصریح کرد: بررسی طرح‌های ارسالی به سازمان و ثبت آن‌ها در سیستم بانک اطلاعاتی مرکز حمایت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری مازندران صورت می‌گیرد.

مسؤول مرکز حمایت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری مازندران افزود: در ابتدا طرح‌ها توسط داوری اولیه در مرکز حمایت مورد بررسی قرارمی‌گیرند و پس از تأیید، جلسات کارشناسی نهایی با هماهنگی و حضور داوران سازمان که از اساتید برجسته دانشگاه‌های مطرح سطح استان هستند، برگزار می‌شود.

خوش‌نشین با اشاره به برگزاری جلسات مختلف داوری در این مرکز، گفت: این جلسات در گروه‌های مختلف شامل برق و الکترونیک، مکانیک، شیمی و مواد، فیزیک و نانو، کشاورزی، عمران، زیست و فناوری و پزشکی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به حمایت مادی و معنوی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری مازندران از طرح‌های تائید شده، خاطرنشان کرد: امسال با توجه به اقدامات و فعالیت‌های سازمان در سال‌های گذشته و همچنین افزایش ظرفیت استان مازندران از نظر تعداد نخبگان و مخترعان، میزان بودجه مرکز حمایت بیشتر شده و در حال حاضر تسهیلات به طرح‌های نخبگان از یک به ۳ میلیون تومان رسیده است.

مسؤول مرکز حمایت از طرح‌های سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری مازندران با بیان اینکه از طرح‌هایی که از سوی تهران تأیید می‌شود بین ۱۰ تا ۲۵ میلیون تومان حمایت صورت می‌گیرد، اضافه کرد: طرح‌هایی که نیازمند تجهیزات آزمایشگاهی برای ساخت هستند، برای تکمیل به مراکز رشد معرفی می‌شوند.

خوش‌نشین گفت: معرفی و ارائه طرح به سازمان‌ها، ادارات و نهادهای مرتبط با موضوع آن برای تجاری‌سازی و بازاریابی از جمله اقدامات دیگر مرکز حمایت است.

وی اضافه کرد: دعوت از مخترعان سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری مازندران برای شرکت در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های سطح استان همچنین برگزاری نمایشگاه‌های ابداعات و اختراعات مخترعان بسیجی از همین طرح‌های حمایت شده در سازمان برای معرفی نخبگان سازمان به بازار و صنایع  جزء کارهایی است که مرکز حمایت انجام می‌دهد.

خوش‌نشین با بیان اینکه به منظور ثبت طرح‌ها در پایان کار از طرح‌ها، کتابچه فنی ایجاد می‌شود، افزود: در کتابچه فنی، خلاصه و چکیده طرح به همراه فایل‌های پیوست گنجانده می‌شود.