سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی البرز گفت: ۳۳ درصد رشته‌های قدیمی دانشگاه مراکز علمی – کاربردی البرز حذف شده است.

علمی کاربردی
به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا،‌ سید صاحب سادات حسینی اظهار کرد: در حال حاضر سه هزار و ۱۸۷ دانشجو در مراکز علمی کاربردی استان تحصیل می‌کنند.
وی ادامه داد: تا کنون ۲۹ هزار و ۵۰۰ نفر در رشته‌های مختلف از مراکز علمی کاربردی فارغ التحصیل شده و مدرک خود را دریافت کرده‌اند.
 
سادات حسینی افزود: هم‌اکنون در البرز ۳۴ مرکز علمی کاربردی فعال وجود دارد که درصدد هستیم متناسب با نیاز متقاضیان تعداد این مراکز را افزایش دهیم.
وی تصریح کرد: در مجموع ۲۸۷ رشته در مقطع کاردانی، ۱۴۰ رشته در مقطع کارشناسی و پنج رشته نیز در مقطع کارشناسی ارشد در مراکز علمی کاربردی استان در حال تدریس است.
سادات حسینی با اشاره به این که طی دو سال گذشته به تعداد رشته‌های جدید این مراکز افزوده شده، گفت: طی دو سال اخیر حدود ۵۰ درصد رشته‌های مراکز علمی کاربردی استان جدید شده‌اند.
رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز گفت: این اقدام در راستای ارائه رشته‌های متناسب با نیاز و تقاضای استان صورت گرفته است.
سادات حسینی تصریح کرد: علاوه بر آن طی این مدت ۳۳ درصد از رشته‌های قدیمی که بازار کار مناسبی نداشته‌اند نیز از چرخه ارائه و تدریس حذف شده‌اند.
رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز در بخش دیگری از صحبت‌های خود به بومی بودن دانشجویان این مراکز اشاره کرد و افزود: حدود ۹۹ درصد دانشجویانی که در مراکز علمی کاربردی پذیرفته می‌شوند، در البرز سکونت دارند و بومی محسوب می‌شوند.
وی اضافه کرد: از آنجایی که در استان‌های همجوار برخی رشته‌ها ارائه نمی‌شود، ناچار به پذیرش دانشجو از برخی از این استان‌ها هستیم.
سادات حسینی با اشاره به این که ۷۸ درصد دانشجویان مراکز علمی کاربردی جذب بازار کار می‌شوند، گفت: ۷۸ درصد افرادی که وارد این دانشگاه‌ها می‌شوند یا شاغل هستند و یا بعد از فارغ‌التحصیلی جذب بازار کار می‌شوند.
وی در پایان گفت: تنها یک درصد از فارغ التحصیلان این مراکز به موسسات کاریابی مراجعه می‌کنند که این نشان می‌دهد جمعیت بیکار در فارغ‌التحصیلان این مراکز بسیار محدود است.