سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی شیراز گفت: این مرکز آموزش‌عالی برای سال تحصیلی جدید در ۷ رشته کاردانی حرفه‌ای و کاردانی فنی و همچنین ۶ رشته مهندسی (کاردانی به کارشناسی) دانشجو می‌پذیرد.

علمی کاربردی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، محمد مقصودی اظهار کرد: رشته‌های کاردانی فنی مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی شیراز شامل ابزار دقیق، برق با گرایش تاسیسات الکتریکی ساختمان، سیستم‌های کامپیوتری، برنامه‌سازی کامپیوتری، اینترنت (IT) و حسابداری (حسابرسی) و مترجمی زبان انگلیسی و نیز رشته‌های مهندسی (کاردانی به کارشناسی) شامل اینترنت (IT)، خدمات رایانه‌ای در شهرداری، الکترونیک صنعتی، سخت افزار و شبکه‌های کامپیوتری دانشجو می‌پذیرد.

وی با بیان اینکه علاقه‌مندان باید برای ثبت‌نام در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی شیراز به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش مراجعه کنند، گفت: ثبت‌نام علاقه‌مندان از هفتم شهریورماه آغاز شده است و تا ۱۳ شهریور ماه نیز ادامه خواهد داشت.

مقصودی گفت: تمام داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری کنکور که دارای شرایط عمومی و اختصاصی مد نظر هستند، قادر به ثبت‌نام در رشته‌های مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی شیراز خواهند بود.

وی با ارائه این توضیح که  ثبت‌نام متقاضیان دوره‌های کارشناسی بعد از ثبت‌نام متقاضیان دوره‌های کاردانی شروع می‌شود، افزود: داوطلب متقاضی باید به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و پس از دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام و مطالعه کامل آن، از طریق همان سایت کارت اعتباری را اخذ و مراحل ثبت‌نام را کامل کند.

سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی شیراز در ادامه فلسفه وجودی جهاد دانشگاهی را مدیریت جهادی دانست و با اشاره به مزین شدن امسال به نام «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل»، گفت: لازمه عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی در تمام ابعاد، مهارت آموزی و کارآفرینی است.

مقصودی در بیان مزایای ثبت نام دانشجویان در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی شیراز به سابقه ۱۸ ساله این مرکز اشاره و اضافه کرد: این مرکز فعالیت آموزشی خود را با پذیرش دانشجو از سال ۱۳۷۷ در دوره کاردانی آغاز کرد و از شروع کار تاکنون همواره از بهترین و کارآمدترین مدرسان استفاده کرده و به لحاظ جغرافیایی نیز در بهترین نقطه شهر قرار دارد.

وی از پیش‌بینی تخفیف‌هایی برای دانشجویان مرکز علمی کابردی جهاد دانشگاهی برای استفاده از خدمات تخصصی پزشکی ارائه‌شده این نهاد شامل آزمایشگاه تشخیص طبی، آزمایشگاه ژنتیک، مرکز مشاوره روانشناسی و ژنتیک و نیز تخفیف در دوره‌های آموزشی کوتاه مدت شامل رشته‌های زبان‌های خارجی، کنکور، تربیت مربی کودک، نسخه خوانی، گوهرشناسی و گوهر تراشی و طراحی جواهرات به میزان ۲۰ درصد خبر داد.

بنا به گفته سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی شیراز، این مرکز همچنین برای دانشجویان ممتاز خود تا ۵۰ درصد تخفیف در هزینه‌های تحصیلی پیش‌بینی و اعمال می‌کند.

سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی شیراز همچنین گفت: از مزیت‌های ثبت نام در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی، شهریه پایین این مرکز آموزش‌عالی در مقایسه با سایر مراکز آموزشی غیر انتفاعی است، ضمن اینکه دانشجویان می‌توانند شهریه خود را در سه قسط پرداخت کنند.