سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مراسم اختتامیه دومین دوره از مسابقات ملی نوآوران انرژی و محیط زیست با عنوان اپلیکشین‌نویسی در حوزه محیط‌زیست و انرژی به همت ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دانشگاه شریف برگزار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر عوامی، دبیر دومین دوره مسابقات ملی نوآوران انرژی و محیط زیست روز چهارشنبه، ۱۰ شهریورماه با بیان این‌که این مسابقه با حضور دانشجویان و دانش‌آموزان برگزار شده است، اظهار کرد: در اختتامیه این دوره در کنار اعلام برنده نهایی از میان دانش‌آموزان و دانشجویان جایزه جداگانه‌ای به دانش‌آموزان به منظور ارزش نهادن و فرهنگ‌سازی در رابطه با بهینه‌سازی انرژی تعلق می‌گیرد.

وی افزود: در این مسابقه ۵۵ تیم شرکت کرده‌اند که شرط شرکت در آن آشنایی با برنامه‌نویسی اندروید و داشتن ایده‌ای درخصوص انرژی و محیط زیست بوده است. این ۵۵ تیم پس از قرار گرفتن در کمیته‌های داوری به ۴۰ تیم تقلیل یافتند و از این ۴۰ تیم نیز ۲۳ تیم اپلیکشین‌های خود را ارائه دادند و در نهایت ۱۰ تیم به عنوان تیم برتر شناخته شدند.

مدیر مرکز نوآوری و توسعه فناوری و بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست خاطرنشان کرد: در پایان این مراسم به ۳ تیم دانشجویی و دانش‌آموزی که اپلیکیشین برتری دارند و دو تیم دانش‌آموزی به صورت جداگانه جوایزی تعلق می‌گیرد و همچنین جوایزی نیز به اپلیکشین برتر از نگاه مخاطب و جوایزی از طرف حامیان برنامه به شرکت‌کنندگان تعلق می‌گیرد.

عوامی تصریح کرد: حامیان دومین دوره از مسابقات ملی نوآوران انرژی و محیط‌زیست شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت، سازمان بهره‌وری انرژی ایران و سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران هستند.