ضیاهاشمی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی و اجتماعی وزیرعلوم گفت: دانشجویان به مبانی حجاب، ترویج و نهادینه کردن آن معتقد هستند، ولی در مباحث رفتاری مقداری ضعف داریم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، سید ضیا هاشمی در دیدار با آیت‌الله مکارم شیرازی اظهار داشت: تقویت ظرفیت‌های مثبت در بخش فرهنگی اجتماعی و برطرف کردن اشکالات، مهم‌ترین رویکرد است.

وی با بیان اینکه پس از انقلاب اسلامی حرکت‌های خوبی توسعه پیدا کرده است، گفت: دنیای اطلاعات با وجود چالش‌هایی که برای ما ایجاد می‌کند، فرصت فوق العاده‌ای است تا در سطح جهانی ظرفیت‌ها را منعکس کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: ‌در زمینه مشکلات اخلاقی باید با رویکرد کارشناسانه علت‌یابی کرده و این مشکلات را از بین ببریم، تنها رفتن سراغ معلول یا تکرار ایده‌آل‌ها و مطلوبات مسئله را حل نمی‌کند، در حوزه کارشناسی، پیدا کردن روش‌ها و شیوه‌های درست و طی مسیر به کمک نیاز داریم.

وی عنوان کرد: یکی از محورهای وحدت حوزه و دانشگاه این است که حوزه فراتر از تعیین افق‌های مطلوب در روش‌های طی مسیر نیز ورود داشته باشد .

هاشمی با اشاره به مسائل تربیتی گفت: اکنون با مسئله تربیت مواجه هستیم، بحث اختلاط، حجاب و اخلاق دینی از جمله این مسائل است که باید پاسخ‌هایی برای آنها پیدا کرد.

هاشمی با اشاره به برپایی نهضت رضوی گفت: ۴۵ جشنواره ملی رضوی در حوزه علمی، ادبی و فرهنگی در سطح کشور برگزار کردیم که با حضور و مشارکت و استقبال خوب دانشگاهیان مواجه بود.

وی با بیان اینکه حجاب آموزه دینی است، گفت: چگونگی ترویج حجاب، ‌ نهادینه کردن و جذب افراد به حجاب در جامعه دینی از جمله مسائل پیش رو است، اکثر دانشجویان به این مبانی معتقد هستند ولی در مباحث رفتاری مقداری ضعف داریم، این پیوند رفتار و انطباق با مبانی اعتقادی نیاز به همفکری و ارائه راهکار دارد

  هاشمی گفت : به برکت انقلاب اسلامی ظرفیت‌های خوبی در بخش نخبگی و دانشگاه‌ها به ویژه نسل جوان فراهم شده است، بنابراین تصور می‌شود، نسلی که از انقلاب برآمده راهگشای شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی است.