سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس پارک علم و فناوری استان زنجان گفت: تا پایان سال گذشته ۵۳ شرکت به‌صورت رسمی و فعال در پارک ثبت شده‌اند.

شرکتهای دانش بنیان

مجتبی شهیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه این مرکز در همه رشته‌ها متقاضیانی را که مراجعه می‌کنند با دارا بودن شرایط ویژه و داشتن ایده‌های نو و کاربردی می‌پذیرد، تصریح کرد: همه شرکت‌های مستقر در پارک از سطح استان انتخاب شده‌اند و به نوعی داخلی هستند و چند شرکت هم از شهرستان‌های اطراف در این پارک مسقر شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تلاش شده تا محصولاتی که در این شرکت‌ها تولید می‌شوند ویژگی فناور بودن را حفظ کند، تصریح کرد: با رعایت کردن این نکته و حفظ فناور بودن‌، تبدیل به نوآوری شده و در نتیجه در بازار نیز کاربردی خواهد بود.

رییس پارک علم و فناوری زنجان ضمن تاکید بر اینکه محصولاتی که در شرکت‌های دانش‌بینان ساخته می‌شوند بسته به نوع محصول تولیدی مجوزهای‌شان را از ارگان دولتی و یا غیردولتی اخذ می‌کنند، اظهار کرد: محصولات تولیدی برای فروش نیاز به مجوز دارند و این مجوز از طریق ارگان‌هایی مانند اداره استاندارد، بهداشت، صنعت معدن و تجارت و … اخذ می‌شود و پس از طی کردن این مراحل منجر به فروش محصول در بازار می‌شود.

شهیدی خاطرنشان کرد: اخیرا در حوزه کشاورزی پیشنهادهایی برای احداث گلخانه و همین‌طور پرورش ماهی مطرح شده است که با مطالعات و بررسی‌های انجام شده و طی مراحل و پروسه مطالعاتی توسط کارشناسان این تقاضا توسط پارک پذیرفته خواهد شد. همچنین در حوزه کار آفرینی در بین جوانان نیز قدم‌های خوبی برداشته شده است.