سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دبیر مدرسه تابستانی ریاضیات دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان از برگزاری نخستین مدرسه تابستانی ریاضیات ویژه دانشجویان کارشناسی در این دانشگاه تا ۱۸ شهریورماه خبر داد.

رشید زارع‌نهندی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: مسابقات ریاضی دانشجویی کشور بیش از ۴۰ سال است که توسط انجمن ریاضی ایران به صورت سالانه برگزار می‌شود.

وی افزود: در این مسابقات هر دانشگاه یک تیم پنج نفره از دانشجویان زبده دوره کارشناسی خود را به این مسابقات اعزام می‌کند و دانشجویان در چهار روز به رقابت علمی پرداخته و در نهایت به حدود ۳۰ نفر نخست مدال‌های طلا، نقره و برنز تعلق می‌گیرد.

دبیر مدرسه تابستانی ریاضیات دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان خاطرنشان کرد: بررسی نتایج سال‌های گذشته نشان می‌دهد که نفرات برتر این مسابقات در دوره‌های تحصیلات تکمیلی موفق بوده و به مرتبه‌های درخشانی دست پیدا کرده‌اند.

وی تصریح کرد: در طول برگزاری این مسابقات فرصتی فراهم نمی‌شود تا برنامه‌های علمی برای دانشجویان شرکت‌کننده ارائه شود؛ لذا هدف از برگزاری مدرسه تابستانی، فراهم کردن یک فرصت و محیط علمی غیررقابتی برای دانشجویان برگزیده این مسابقات و سایر دانشجویان علاقه‌مند است تا با مطالب پژوهشی روز ریاضیات آشنا شوند.

زارع‌نهندی اظهار کرد: اولین مدرسه تابستانی ریاضیات ویژه دانشجویان کارشناسی برگزیده مسابقات ریاضی دانشجویی انجمن ریاضی ایران و سایر دانشجویان علاقه‌مند از تاریخ ۷ تا ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در حال برگزاری است. در مدرسه امسال دو درس فشرده در توپولوژی و احتمالات به‌صورت کارگاهی به همراه چند سخنرانی ارائه می‌شود. هم چنین این برنامه با شرکت ۵۰ نفر از دانشگاه های مختلف کشور برگزار می‌شود.