سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی از توسعه فعالیت انجمن‌های علمی در این دانشگاه خبر داد و گفت: هر یک از گروه‌های درسی در مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی می‌توانند یک انجمن علمی دانشجویی راه‌اندازی کنند و از طریق این انجمن‌ها طرح‌های خوداشتغالی تعریف شود.

انجمن علمی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر بهزاد بهرامی‌نسب با تاکید بر اینکه توسعه فعالیت انجمن‌های علمی از اولویت‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی است، افزود: این انجمن‌ها می‌توانند به اشتغال دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه کمک کننددرحال حاضر ۱۰۳۰ انجمن علمی دانشجویی فعال در مراکز این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند که دانشگاه تصمیم دارد فعالیت کیفی این انجمن‌ها را در سال جاری توسعه دهد. همچنین با برنامه‌ریزی منسجم در واحدهای استانی و مراکز علمی کاربردی کشور، تعداد انجمن‌های علمی دانشگاه در سال جاری افزایش خواهد یافت.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: اولویت این دانشگاه توجه به انجمن‌های علمی و دانشجویی، اختراعات و ابتکارات و طرح‌های خوداشتغالی در مراکز علمی کاربردی است تا قادر باشد در توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی در کشور نقش مؤثری ایفا کند. هر یک از گروه‌های درسی در مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی می‌توانند یک انجمن علمی دانشجویی راه‌اندازی کنند و از طریق این انجمن‌ها طرح‌های خود اشتغالی تعریف شود.

درخواست دانشگاه جامع علمی کابردی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهموری

دکتر بهرامی نسب در ادامه با بیان اینکه در گذشته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کمک‌های مالی به انجمن‌های علمی این دانشگاه اختصاص می‌داد، اظهار کرد: این کمک‌ها قطع شده و امیدواریم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مجددا روند اختصاص کمک مالی به انجمن‌های علمی و دانشجویی این دانشگاه را اجرایی کند. درحال حاضر از بودجه فرهنگی دانشگاه به انجمن‌های علمی و دانشجویی فعال کمک مالی صورت می‌گیرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، وی در پایان خاطرنشان کرد: طبق دستورالعمل سال ۹۴ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، برای انسجام بخشی به انجمن‌های علمی دانشجویی، تشکیل اتحادیه‌های علمی دانشجویی در دستور کار قرار گرفت. اتحادیه‌های علمی دانشجویی از تجمیع انجمن‌های علمی دانشجویی هم‌گروه شکل می‌گیرند.