سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری از روسای دانشگاه ها و مراکز پژوهش و فناوری درخواست کرد تا برنامه ریزی لازم را در جهت پایش سلامت اعضای هیات علمی، کارشناسان و کارکنان و دانشجویانی که با آزمایشگاه ها و کارگاه ها سروکار دارند، انجام دهند.

پی اچ دی آزمون : به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر ‘محمد فرهادی’ در پیامی به مناسبت برگزاری سمینار استقرار نظام بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE ) در آزمایشگاه های علمی که صبح امروز در پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران گشایش یافت، ضمن گرامیداشت خاطره شهیدان بزرگوار، رجایی و باهنر تاکید کرد: در جهان امروز پیشرفت و توسعه کشورها بر پایه علم و دانش استوار است و رسیدن به این جایگاه رفیع نیاز به نیرویی کارآمد دارد.
وزیر علوم در ادامه پیام خود به نقش ممتاز محققان ایرانی در توسعه علمی دنیا اشاره کرد و یادآور شد: متخصصان ایرانی در همه زمینه های علمی از جمله دانش هسته ای، پزشکی، فنی و مهندسی، کشاورزی و همچنین سلول های بنیادی افتخارات بزرگی را نصیب جامعه علمی کشور و جهان کرده اند و تحقیقات آنها برای کشور عزیزمان مایه مباهات است.
در این پیام از اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارشناسان فنی آزمایشگاهها به عنوان نیروهای پشتیبان نظام علمی کشور یاد شده است که با وجود انواع خطرات محیطی و آلودگی ها، بی توقع و صادقانه به نظام علمی کشور خدمت کرد اند.
فرهادی توجه به سلامت این نیروها را از اولویت های اصلی وزارت علوم برشمرد و خواستار تلاشی مجدانه برای تحقق سلامت روحی و روانی و آرامش و امنیت این افراد در دانشگاه ها و مراکز پژوهش و فناوری شد.
وی در ادامه پیام خود افزود: خوشبختانه توجه دولت تدبیر و امید به بنیادی ترین مسائل مربوط به نیروی انسانی و قرار گرفتن نظام HSC(بهداشت، ایمنی و محیط زیست) در سرلوحه برنامه های آن توجه داشته که نه تنها محیط پاک، سالم و بدون آلودگی را برای افراد درون آزمایشگاه ها و کارگاه ها فراهم می سازد، بلکه در حفظ سلامت عموم جامعه نیز مؤثر است.
وزیر علوم خاطرنشان کرد: هر چند سمینار ایمنی، بهداشت و محیط زیست یک روزه است اما انتظار می رود در این زمان اندک، مهم ترین اصول محیط زیستی آموزش داده شود زیرا اگر موضوع نظام بهداشت، ایمنی و محیط زیست به درستی در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی آموزش داده شود، خدمتی بزرگ به جامعه شده است چراکه معتقدیم دانشجویانی که از این مراکز فارغ التحصیل می شوند، سفیران نشر ایمنی، بهداشت و محیط زیست در جامعه خواهند بود.
ادامه دارد
علمی**۱۰۵۵**۱۴۴۰