سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – ‌رییس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد لرستان گفت: ۳ مرکز رشد تا پایان شهریور ماه در واحدهای این دانشگاه افتتاح می‌شود.

آرم دانشگاه ازاد

‌بهروز دوستی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ایجاد مراکز رشد موجب گسترش فرهنگ تحقیق، رشد، توسعه و اقتصاد مقاومتی در کشور می‌شود.

وی اضافه کرد: ایجاد و راه‌اندازی مراکز رشد و ترغیب به تشکیل شرکت‌های فناور و درآمدزایی از این طریق از سیاست‌های کلان دانشگاه آزاد است.

دوستی اظهار کرد: با راه‌اندازی این مراکز رشد، صاحبان ایده می‌توانند از مزایا و معافیت‌هایی که قانون برای فناوران و شرکت‌های مستقر در این مراکز در نظر گرفته است، بهره‌مند شوند.

رییس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد لرستان با بیان اینکه نخستین مرکز رشد واحدهای فناور در دانشگاه آزاد لرستان اخیراً در دورود افتتاح شد، ادامه داد: تا پایان شهریور ماه امسال 3 مرکز رشد در دانشگاه‌های آزاد خرم‌آباد، بروجرد و الیگودرز راه‌اندازی می‌شوند.

دوستی تصریح کرد: این مراکز رشد با هدف حمایت و مساعدت با دانشجویان، نخبگان و مبتکران راه‌اندازی می‌شود و از طرفی با فروش محصولات فناورانه این مراکز، دانشگاه آزاد برای خود درآمدزایی می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد این مراکز در راستای جامه عمل پوشاندن به شعار سال با عنوان “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” است تا دانشگاه آزاد به وظیفه خود در این راستا عمل کند.