سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دبیر اجرایی مسابقه دانشجویی طراحی و ساخت سیستم سرمایش خورشیدی از اجرایی شدن طرح های دانشجویی به منظور توسعه پایدار کشور خبر داد.
بهرنگ سجادی دبیر اجرایی مسابقه دانشجویی طراحی و ساخت سیستم سرمایش خورشیدی در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت:در سال های اخیر سیستم های خورشیدی به دلیل مزیت های مختلف در حوزه توسعه پایدار کشور مورد توجه بسیاری قرار گرفته که  انرژی خورشیدی بعنوان یکی از سیستم های در مرحله تحقیقاتی ، در آینده نزدیک به مرحله تجاری سازی می رسد.
دبیر اجرایی در رابطه با هدف برگزاری این مسابقه بیان کرد:ترغیب دانشجویان برای ایجاد انگیزه به خصوص در مقطع کارشناسی و ساخت سیستم های مختلف توسط دانشجویان از اهداف اصلی برگزاری مسابقه است.
وی عنوان کرد:این مسایقه در سه فاز مقدماتی،تفصیلی و آماده سازی تدوین شده که مرحله مقدماتی این پروژه از سال گذشته آغاز و با حمایت مالی شرکت مپنا و مجری مسابقه موسسه پژوهشی مپفن و انجمن مهندسان ایران هدایت شده است.
سجادی ادامه داد:سال گذشته به نفرات برگزیده مسابقه مبلغ صد میلیون ریال برای اجرایی کردن طرح پرداخت شد.
دبیر اجرایی در خصوص برنامه های آتی گفت:در صورت تداوم این مسابقات، برنامه های دیگری نیز تدوین می شود که حمایت شرکت های بزرگ را می طلبد.