سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در سال جاری ۶۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای کمک به دانشجویان در قالب تسهیلات و کمک بلاعوض اختصاص خواهد یافت.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا از صندوق رفاه دانشجویان، محمد فرهادی در حاشیه سفر به استان سمنان با حضور در یک برنامه تلویزونی در این مرکز، با گرامی داشت یاد و خاطر شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت(دوم تا هشتم شهریور ماه) افزود: بدون شک این دو شهید بزرگوار الگوی خوبی برای همه مسئولان و کارمندان هستند.
وی به تسهیلات ارائه شده به دانشجویان توسط صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اشاره کرد و گفت: در سال گذشته تسهیلات هدفمندتر و موثرتر شده و مبلغ نه میلیارد و دویست میلیارد تومان به دانشجویان استان سمنان تسهیلات مختلفی از قبیل ازدواج، ودیعه مسکن و غیره تخصیص یافته است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از اختصاص دو میلیارد و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بهبود فضای خوابگاهی و حل مشکلات جاری دانشگاه های استان سمنان خبر داد.
فرهادی با مقایسه میزان اعتبارات تخصیص یافته جهت کمک به دانشجویان در سال های اخیر گفت: میزان اعتبارات اختصاص یافته به دانشجویان در قالب تسهیلات و کمک بلاعوض در سال ۹۳، مبلغ ۲۶۰ میلیارد تومان بوده که این میزان در سال ۹۴، به۳۷۰ میلیارد تومان و در سال ۹۵ به ۶۷۰ میلیارد تومان خواهد رسید.
وزیر علوم تصریح کرد: تسهیلات ارائه شده توسط صندوق رفاه به دانشجویان در سال گذشته بی سابقه بوده است.
فرهادی با اشاره به بحث رتبه بندی خوابگاه های دانشجویی در سراسر کشور تصریح کرد: با اعتبارات اخذ شده و کمک صندوق رفاه به دانشگاه ها تعداد ۶۶ خوابگاه رتبه پنج کشور در تابستان در حال تعمیر و بازسازی هستند.
وی با اشاره به مستقر شدن مراکز مشاوره در خوابگاه های دانشجویی در سال جدید اظهار کرد: برای کمک به حفظ سلامت روانی و ایجاد فضای آرامش و نشاط در دانشگاه ها در سال جدید با کمک صندوق رفاه یکثد اتاق تندرستی در خوابگاه های دولتی سراسر کشور راه اندازی می شود.
فرهادی بازسازی سلف سرویس ها و رتبه بندی غدای دانشجویی را از دیگر اقدامات تاثیرگذار صندوق رفاه دانشجویان برشمرد و اضافه کرد: ساخت، تجهیز و تامین امکانات سالن های غذاخوری و ایجاد تنوع غذایی در برنامه دانشجویان با ورود بخش خصوصی از برنامه های در دست اجرای صندوق رفاه دانشجویان است.