سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون دانشجویی وزیر علوم اظهار کرد: سیاستی که امسال در دستور کار وزارت‌خانه قرار گرفته است، ارتقا مرتبه خوابگاه‌های رتبه ۵ است تا در سال آینده هیچ خوابگاهی با رتبه ۵ در دانشگاه‌ها نداشته باشیم.

تحویل خوابگاه‌های دانشجویان ورودی جدید دانشگاه صنعتی شریف

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، مجتبی صدیقی ظهر امروز در نشست خبری که در دانشگاه زنجان برگزار شد، گفت: شرایط خوابگاهی دانشگاه زنجان نسبت به شبکه خوابگاهی کشور در حد متوسط قرار دارد.

وی افزود: در سطح کشور نیز شرایط خوابگاهی به گونه‌ای است که اگر دانشجویان به شکل مطلوب و استاندارد ساکن شوند کمبود ظرفیت داریم.

این مسئول اظهار کرد: در مجموع بین ۵۰ تا ۷۵ هزار ظرفیت خوابگاهی نیاز است تا دانشجویان در حد استاندارد در دانشگاه‌ها اسکان پیدا کنند که این امر جزو برنامه ششم آموزش عالی کشور است تا بتواند این ظرفیت را به کمک دولت، بخش خصوصی و سیستم بانکی به ظرفیت خوابگاه‌ها اضافه کند.

رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه در حال حاضر توسعه‌های کمی انجام شده است و باید به دنبال افزایش کیفیت در دانشگاه‌ها باشیم، تصریح کرد: با توجه به اینکه جمعیت دانشجویی به حد اشباع رسیده است، اگر این ظرفیت خوابگاهی تا پایان برنامه ششم افزوده شود، دیگر جمعیت اضافه‌ای نخواهیم داشت و هم‌اکنون ۲۵ هزار ظرفیت خوابگاهی در حال ارائه خدمت هستند.

وی خاطرنشان کرد: اقدامی که امسال پیگیری شد، رتبه‌بندی خوابگاه‌های دانشگاهی کشور از یک تا ۵ بود که رتبه‌های ۴ و ۵ در حد نامطلوب هستند و پس از این رتبه‌بندی، شرایط خوابگاه‌ها مشخص شد و سطح خوابگاه‌ها بررسی شد تا اقدامات لازم در جهت ارتقا انجام شود.

این مسئول تاکید کرد: سیاستی که امسال در دستور کار قرار گرفته است ارتقا رتبه خوابگاه‌های رتبه ۵ است تا در سال آینده هیچ خوابگاهی با رتبه ۵ در دانشگاه‌ها نداشته باشیم و اقدامات اجرایی آن در بسیاری از دانشگاه‌ها آغاز شده است.

معاون دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یادآور شد: در بخش تربیت بدنی و ورزشی در حال حاضر آنچه درون دانشگاه‌ها به‌عنوان امکان موجود دانشگاهی وجود دارد، به‌طور متوسط، سرانه یک متر مربع است و از اهداف دیگر برنامه ششم ارتقا به ۱.۵ متر مربع است.