سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  زنجان – ایرنا – رئیس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سال گذشته در مجموع سه هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال یارانه و تسهیلات به دانشجویان پرداخت شد که این رقم امسال به ۶هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

پی اچ دی آزمون : رضا یزدانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران زنجان افزود: یکی از اقداماتی که امسال انجام می شود، وام ویژه دانشجویان دکتری است که یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال از مجموع تسهیلات در اختیار به این بخش اختصاص می یابد.
وی یادورشد: ماهانه به هر دانشجوی مقطع دکتری روزانه غیر بورسیه به طور متوسط هفت میلیون ریال پرداخت می شود.
یزدانی اظهار کرد: پیش از این پرداخت وام ویژه دانشجویان مقطع دکتری بود که آزمون جامع را گذرانده بودند اما امسال با تدبیری که از سوی وزیر اندیشیده شد، این مبلغ به تمام دانشجویان غیر بورسیه نیز پرداخت می شود.
رئیس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم گفت: امسال سقف وام دانشجویی افزایش یافته و از مهرماه متوسط وام دانشجویی تا سه برابر دوره های قبل افزایش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: در بحث ودیعه مسکن متاهلی که مورد تاکید رهبری هم بود، تا ۱۰۰ درصد افزایش تسهیلات داده شده است و مبلغ آن در کلان شهرها به ۱۲۰ میلیون ریال نیز می رسد.
یزدانی ادامه داد: وام ضروری برای دانشجویان از ۱۰ به ۳۰ میلیون ریال افزایش یافته است.
رئیس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم گفت: در دانشگاه هایی مثل پیام نور یا آزاد، وام شهریه پرداخت می کنیم و در تمام دانشگاه های دولتی کل وام ها شامل حال دانشجویان می شود.
یزدانی برای بازدید از فضاهای خوابگاهی و دانشجویی دانشگاه های دولتی به زنجان سفر کرده بود.
۳۰۰۱/۶۰۸۵