سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- دانشگاه صنعتی شریف در اطلاعیه ای شرایط ارائه خوابگاه به دانشجویان جدیدالورود در تمامی مقاطع تحصیلی برای سال ۹۵-۹۶ را اعلام کرد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز سه شنبه ایرنا، در اطلاعیه اداره امور خوابگاه های دانشگاه صنعتی شریف تاکید شده است با توجه به محدودیت خوابگاه و طبق قوانین اسکان (مندرج در دفترچه انتخاب رشته)، به دانشجویان ساکن در استان تهران و توابع آن، استان البرز و تمامی دانشجویان نوبت دوم (شامل بومی و غیر بومی) خوابگاه تعلق نمی گیرد.
امسال برای اولین بار، ثبت نام خوابگاه ها به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه اسکان به نشانی dorm.sharif.ir صورت می گیرد.
دانشجویان متقاضی خوابگاه پس از دریافت شماره دانشجویی (از سامانه آموزش دانشگاه)، با ورود به سامانه اسکان، ابتدا فرم درخواست خود را تکمیل و ثبت کنند و در مرحله دوم، این فرم توسط کارشناسان اداره امور خوابگاه ها بررسی و در صورت تایید درخواست متقاضی، اطلاع رسانی از طریق ایمیل صورت می گیرد.
در مرحله سوم، فرد متقاضی نسبت به نوع درخواست (ودیعه اسکان یا سکونت در خوابگاه) ادامه مراحل را طی می کند.

** بازدید دانشجویان آلمانی از دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران
تنی چند از دانشجویان دانشگاه فیلیپس ماربورگ آلمان از دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران بازدید کردند.
در این بازدید که با برنامه ریزی دفتر بین­ الملل دانشکده علوم اجتماعی انجام شد، نشستی با حضور ۱۲ دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به همراه چهار عضو هیات علمی از دانشگاه فیلیپس ماربورگ آلمان و استادان دانشکده علوم اجتماعی برگزار شد.
پویا علاء الدینی دانشیار گروه برنامه ریزی اجتماعی در این نشست هدف از برگزاری این مدرسه تابستانی را افزایش سطح همکاری های علمی و بین المللی با دانشگاه های خارج کشور ذکر کرد.
در این نشست هماملیا نرسیسیانس عضو هیات علمی گروه انسان شناسی دانشکده علوم اجتماعی مقاله خود را با موضوع زبان های محلی در شمال ایران ارائه کرد.
وی با اشاره به اینکه گویش و زبان های محلی در شمال ایران در خطر از بین رفتن هستند، علت اصلی آن را تغییر بافت محلی از طریق مهاجرت روستاییان به شهرهای بزرگ و ساخت ویلا توسط شهرنشینان در شمال ایران دانست.
دانشگاه فیلیپس اونیورسیتِت ماربورگ یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان محسوب می شود و حدود ۲ هزار و ۵۰۰ دانشجو دارد.