سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – ‌رئیس دانشگاه لرستان گفت: هم اکنون ۲۶۴ هیات علمی در دانشگاه مشغول فعالیت هستند که این رقم نسبت به قبل ۲۵ درصد رشد داشته است.

سردر دانشگاه لرستان

‌ به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر خسرو عزیزی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دانشگاه محل تولید و تضارب افکار و محور توسعه است، اظهار کرد: در دانشگاه لرستان بسیاری از کاهش هزینه‌ها تبدیل به احسن شدند، به عنوان مثال هتلی که در شمال خرم‌آباد با ۴۷ درصد پیشرفت فیزیکی برای دانشگاه لرستان در حال ساخت بود ۸ میلیارد تومان نیاز داشت تا به بهره‌برداری برسد که این مهم با اصل ۴۴ در تعارض بود بنابراین پس از فروش آن، هزینه این پروژه را صرف محوطه‌سازی و تامین تجهیزات دانشگاه کردیم.

 وی ادامه داد: در دولت قبلی به مراتب توسعه کمی فراوانی در رشته‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه لرستان انجام شد و هم‌اکنون سیاست وزارت علوم در مورد توسعه کمی انقباضی است و خیلی از صندلی‌های دانشگاه‌ها نیز خالی هستند. این در حالیست که توسعه کمی در دانشگاه‌ها باید همگام با آمایش آموزش عالی منطقه انجام شود.

 وی با بیان اینکه در بحث اقتصاد مقاومتی دانشگاه لرستان خود را بازوی توانمند مدیریت ارشد استان می‌داند، افزود: در این راستا اتاق فکر استان با ۶ کمیته از جمله اقتصاد مقاومتی با عنوان چالش‌ها و فرصت‌ها در این دانشگاه تشکیل شده است و ده‌ها جلسه با حضور صاحب‌نظران و خبرگان و کارآفرینان برگزار شده است.

وی در ادامه درباره ارتقای سطح علمی اساتید بیان کرد: جذب هیات علمی در دانشگاه لرستان اصولی دارد و در بحث کیفیت علمی، رزومه علمی، تولید مقاله، کارآفرینی و نخبه بودن در جشنواره‌هاست و باید فرد ۱۲۷ امتیاز کسب کند چراکه در بحث کیفیت این مدنظر است.

عزیزی اضافه کرد: در حال حاضر ۱۰ استادتمام و ۵۶ دانشیار در دانشگاه مشغول به تدریس هستند؛ همچنین بر اساس آخرین ارزیابی دانشگاه لرستان سطح ۳ است و در بین ۱۹۰ دانشگاه کشور، رتبه ۳۷ است.

عزیزی با بیان اینکه مهرماه امسال ۲۰۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه پذیرش می‌شوند، تصریح کرد: هم اکنون ۹۱۷۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد دانشجو، ۱۸۰۰ نفرمربوط به مراکز اقماری پلدختر، کوهدشت، نورآباد و الشتر هستند.