سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس بنیاد علم پاکستان، بر حمایت مشترک دو کشور از طرح های مشترک تحقیقاتی تاکید کردند.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا، حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در دیدار با محمد اشرف رئیس بنیاد علم پاکستان گفت: گسترش همکاری های علمی با پاکستان برای ایران، مهم بوده و مورد تاکید ما است.
وی با اشاره به تفاهمنامه کمیته مشترک دو کشور افزود: اولویت های ما در همکاری علمی با پاکستان شامل همکاری دو جانبه و تبادل دانشجو برای دوره های کوتاه و بلند مدت و همچنین اعطای بورس، همکاری چندجانبه در چارچوب «سی بی ام» – CBM – آموزش پروسه استانبول به گونه ای که با مشارکت دیگر کشورهای عضو پروسه همراه باشد، تعریف هشت طرح مشترک تحقیقاتی و حمایت مالی هر کشور از این طرح ها به میزان ۴۰ هزار یورو و همکاری ایران و پاکستان در قالب دانشگاه «دی ۸» – D8 – است.
محمد اشرف رئیس پاکستانی کمیته مشترک علمی، آموزشی و فناوری ایران و پاکستان ضمن ابراز تشکر از انجام این دیدار گفت: اجرای مفاد همکاری یادداشت تفاهم کمیته مشترک ایران و پاکستان که در خرداد سال جاری در اسلام آباد برگزار شد، مورد تاکید ما نیز است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وی با استقبال از پیشنهادهای سالار آملی بر موافقت خود با عملیاتی ساختن موارد پیشنهادی در اسرع وقت تاکید کرد.
محمد اشرف که برای شرکت در کنفرانس بیولوژی دانشگاه تبریز به ایران سفر کرده، علاوه بر ملاقات با رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم با رئیس بنیاد ملی علم ایران نیز دیدار کرده و از دانشگاه های سیستان و بلوچستان، گیلان و صنعتی اصفهان بازدید خواهد کرد.