سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم افتتاح مرکز تحقیقات سربندان دماوند گفت: واحد علوم و تحقیقات همواره در عرصه توسعه علمی و حفظ وصیانت از منابع طبیعی و کشاورزی پیشگام بوده و هست.

واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر هادی کیادلیری افزود: در این راستا دانشگاه آزاد اسلامی و به خصوص واحد علوم و تحقیقات رسالت خود می‌داند که با توجه به بودجه، شرایط جغرافیایی و مرحله‌ای از توسعه که ایران در آن قرار دارد، تحقیقاتی را صورت دهد که علاوه بر کاربردی بودن بتواند در تزریق علم و ثروت در اجرا و پر کردن شکاف بین بخش تحقیقات و اجرا مفید و موثر باشد.

کیادلیری با بیان اینکه کشاورزی و منابع طبیعی دو مقوله مهم در کشور هستند که متأسفانه دچار چالش‌های زیادی نظیر خشکسالی، تخریب و … هستند، ادامه داد: ایجاد ارتباط بین روستاییان، کشاورزان، دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی و در نهایت راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان از دیگر اهداف ایجاد مرکز تحقیقات سربندان بوده است.

وی ادامه داد: مرکز تحقیقاتی سربندان در ۱۰ هکتار مساحت ایجاد شده است که هفت هکتار آن اختصاص به کشت درختان میوه دارد، ساختمان این مرکز شامل ۲ بلوک ۱۰ هزار متری، ۱۰ آزمایشگاه، ۱۹ خوابگاه دانشجویی، کتابخانه، کلاس‌های آموزشی و … است. از ویژگی‌های مرکز تحقیقات می‌توان به منطقه‌ای که در ‌آن ایجاد شده است، اشاره کرد که شامل ۱۰ هزار هکتار درختان میوه و ۵ هزار هکتار بخش زراعت است. این ویژگی خود موجب افزایش ارتباط و تعامل بین دانشگاه و کشاورزان و روستاییان منطقه خواهد شد.

رییس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی واحد علوم و تحقیقات خاطرنشان کرد: همچنین بحث آب و خاک، علوم دامی و میکروبیولوژی و راه‌اندازی شرکتهای دانش‌بنیان نظیر چوب پلاستیک که بحثی نوین در ایران است، نیز در فاز اول راه‌اندازی این مرکز تحقیقاتی مد نظر است.