سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم بازگشایی مجتمع تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی سربندان دماوند که وابسته به واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد است، با تاکید بر اهمیت کشاورزی برای جوامع بشری و کشور ایران، نسبت به مشکلات و معضلات در این حوزه هشدار داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، آیت الله هاشمی رفسنجانی با بیان این جمله که «آوردن تکنولوژی برای کشور مهم است»، خطاب به مسؤولان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تحقیقات کشاورزی مدرن را جدی بگیرید.

رییس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی به طرح کشت گلخانه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند اشاره کرد و گفت: باید از آخرین تکنولوژی مربوط به کشت‌های گلخانه‌ای که در حال حاضر مربوط به کشور هلند است، استفاده کرد.

وی با اشاره به برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای پیوند علم و عمل، گفت: باید به کشاورزان یاد بدهیم که هر چه آب کمتر و علمی‌تر مصرف کنند، محصولات بیشتری می‌گیرند و این برای کشور ماندگار است.

آیت الله هاشمی رفسنجانی زمین‌های منطقه دماوند تا فیروزکوه را برای تولید محصولات کشاورزی در کشور بی نظیر خواند و تصریح کرد: هدفم از آمدن و بازدید از این مجتمع تشکر از مسؤولان مربوطه و تاکید بر این نکته است که باید حرکت بزرگ تحقیقاتی در کشور راه بیندازیم.

همچنین، دکتر علی عباسپور، رییس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم، ضمن ارائه گزارشی از طرح‌های این واحد دانشگاهی در خصوص احیای منابع طبیعی، تقویت کشاورزی کشور و ویژگی‌های مجتمع تحقیقاتی سربندان گفت: امید است با راه‌اندازی و فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی این مرکز ، کمک قابل توجهی در رفع مشکلات کشور در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی صورت گیرد.

بر اساس این گزارش، آیت الله هاشمی رفسنجانی بعد از مراسم افتتاح، از قسمت‌های مختلف مجتمع شامل کلینیک گیاه پزشکی، آزمایشگاه میکروبیولوژی و آزمایشگاه کشت و بافت بازدید کرد.