سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ایجاد سامانه آموزش عالی در راستای دولت الکترونیک است.

پی اچ دی آزمون : به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا، محمد فرهادی روز دوشنبه در مراسم رونمایی از سامانه آموزش عالی اظهار کرد: سامانه آموزش عالی اقدامی مناسب، مطلوب و ضروری بود.
وی افزود: نیازمند زمان بندی دقیق برای تکمیل شدن این سامانه آموزش عالی هستیم.
فرهادی خاطرنشان کرد: باید تمامی اطلاعات تا پایان سال جاری در این سامانه تکمیل و حدود دسترسی افراد نیز مشخص شود.
وزیر علوم گفت: سامانه آموزش عالی به طور حتم کمک شایسته ای به ساماندهی آموزش در کشور می کند و در راستای دولت الکترونیک محور است.
معاون آموزش وزیر علوم نیز با اشاره به راه اندازی سامانه آموزش عالی گفت: مصمم به یکپارچه سازی نظام آماری آموزش عالی هستیم.
مجتبی شریعتی نیاسر افزود: وزارت علوم مدت ها در فکر شکل گیری این سامانه بود و خوشبختانه امروز راه اندازی شد.
وی گفت: یکی از اهداف این سامانه یکپارچه سازی نظام آماری آموزش عالی کشور است چرا که درگذشته آمارها از منابع مختلف بود و با یکدیگر تفاوت داشت و برهمین اساس در زمان تصمیم گیری با مشکلاتی مواجه می شدیم.
شریعتی نیاسر افزود: همچنین از طریق این سامانه درخواست های دانشگاه های کشور را به صورت آنلاین می بینیم و سبب افزایش سرعت کار می شود.
همچنین در این مراسم مدیر کل فناوری اطلاعات و دبیر شورای عالی اجرایی فناوری اطلاعات وزارت علوم گفت: مرحله نخست سامانه آموزش عالی در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید برای هوشمندسازی وزارتخانه ها امروز افتتاح شد.
علی معینی گفت: برای راه اندازی این سامانه فعالیت های زیرساختی فراوانی شده تا داده ها جمع آوری شود، این سامانه مجموعه برنامه های درسی و رشته محل ها را دارد.
وی ادامه داد: پاکسازی، استانداردسازی و صحت سنجش داده ها در دو بخش برنامه های درسی و موسسات آموزش عالی از اهداف این سامانه است.
وی ادامه داد: استخراج گرایش ها از برنامه های درسی مصوب، تعیین نوع برنامه درسی، استانداردسازی زیر نظام های آموزشی، صحت سنجشی برنامه های درسی استخراج شده با کد رشته محل ها، اصلاح و تحلیل و بهینه سازی فرآیند درخواست رشته و بهره گیری از داشبردهای مدیریتی با امکان گزارش گیری از جمله ویژه برنامه های این سامانه به شمار می رود.