سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دانشگاه یزد و پژوهشگاه نیرو با هدف توسعه فناوری نسل نوین فتوولتائیک تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

دانشگاه یزد

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا همکاری در توسعه فناوری سلول‌های نسل نوین فتوولتائیک، ساخت و تست عملکرد سلول‌های مذکور با راندمان و طول عمر قابل رقابت با دستاوردهای بین‌المللی به منظور ساخت خط تولید پایلوت و امکان تجاری‌سازی، همکاری در مدیریت دانش و همکاری در شبکه‌سازی متخصصان و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی در حوزه این سلول‌ها از موضوعات این تفاهم‌نامه است.

همچنین به منظور توسعه فناوری‌های مورد نیاز صنعت برق و انرژی، شرکت ادوات نوری نانوساختاری ایساتیس دانشگاه یزد نیز با پژوهشگاه نیرو تفاهم‌نامه‌ای را امضا کرد.

ساخت و تهیه برخی از مواد نانویی مورد استفاده در صنعت برق به منظور استحکام، دوام بیشتر و محافظت تجهیزات شبکه، مشارکت در برگزاری کارگاه‌های تخصصی در مورد استفاده از فناوری نانو در صنعت برق و انرژی و فناوری ساخت سلول‌های خورشیدی نانوساختار نسل جدید از موضوعات این تفاهم‌نامه است.

بر اساس این گزارش، این تفاهم‌نامه‌ها در جریان برگزاری چهارمین کنفرانس تخصصی فناوری نانو در صنعت برق و انرژی که در پژوهشگاه نیرو برگزار شد، امضا شده است.