سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  زنجان – ایرنا- معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور گفت: اکنون بیش از ۷۵۰ هزار دانشجو در حدود ۵۰۰ مرکز این دانشگاه در کشور مشغول تحصیل هستند.

پی اچ دی آزمون : کریم نجفی برزگر روز دوشنبه در حاشیه آیین تودیع و معارفه رئیسان دانشگاه پیام نور استان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دانشگاه پیام نور بزرگترین دانشگاه دولتی کشور است، افرود: این دانشگاه هم اکنون دارای چهار هزار عضو هیات علمی تمام وقت است.
وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور در ۶۸ کشور دانشجو دارد، اظهار کرد: در زمان حاضر گسترش و ارتقای کیفی تحصیلات تکمیلی در مقاطع ارشد و دکتری و تقویت مراکز خارج از کشور در دستور کار این دانشگاه قرار دارد.
نجفی برزگر به شبکه الکترونیکی آموزش دانشگاه پیام نور اشاره کرد و گفت: در شرایط حاضر شبکه های آموزش مجازی و الکترونیکی اهمیت زیادی در دنیا پیدا کرده اند و این دانشگاه در عرصه بین المللی نیز موفقیت های قابل توجهی کسب کرده است.
معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور به کم شدن جمعیت دانشجویان در کشور اشاره کرد و افزود: این موضوع موجب شده است تا در دانشگاه پیام نور نیز به همراه سایر مراکز دانشگاهی توجه به ارتقای کیفیت ها و شاخص های علمی و مضاعف شدن فعالیت های پژوهشی برای رسیدن به افق های بالای علم و فناوری بیش از پیش مدنظر قرار گیرد.

** فرهنگ سازی برای تحقق اقتصاد مقاومتی برعهده دانشگاه ها است
نجفی برزگر با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی تنها راه نجات کشور از مشکلات اقتصادی است، اظهار کرد: فرهنگ سازی برای تحقق اقتصاد مقاومتی برعهده دانشگاه ها است چرا که به تعبیر رهبر معظم انقلاب آینده کشور در دانشگاه ها تامین می شود.
وی ادامه داد: با توجه به مقتضیات استان های مختلف کشور سعی شده است رشته های مورد نیاز هر منطقه در مراکز دانشگاهی پیام نور ارائه شود تا از این طریق زمینه مشارکت و فعالیت دانشجویان در عرصه های اقتصادی و تولیدی استان ها فراهم شود.

** دانشگاه پیام نور در ارائه خدمات آموزشی به اقشار مختلف جامعه هیچ استنکافی ندارد
معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور با بیان اینکه شعار این دانشگاه ‘ آموزش برای همه، همه جا و همه وقت’ است، گفت: این دانشگاه با داشتن ۵۰۰ مرکز در سطح کشور و داشتن شبکه های الکترونیک آموزش، سطح دسترسی زیادی را برای بهره گیری از آموزش عالی برای عموم جامعه فراهم کرده است.
نجفی برزگر با اینکه دانشگاه پیام نور در ارائه خدمات آموزشی به اقشار مختلف جامعه هیچ استنکافی ندارد، افزود: اگر سازمان ها، ارگان ها و دستگاه های مختلف بخواهند، این دانشگاه آمادگی ارائه خدمات به پرسنل و کارکنان آن ها را دارد.
معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور همچنین در آیین تودیع و معارفه رئیسان دانشگاه پیام نور استان زنجان با تاکید بر لزوم ارتقای جایگاه آموزش عالی و دانشگاه ها در کشور، افزود: به تعبیر حضرت امام خمینی(ره) دانشگاه منشا تحولات در کشور است، بنابراین رسیدن به افق های بلند پیشرفت و توسعه در دانشگاه ها ترسیم می شود و رقم می خورد.
نجفی برزگر اظهار کرد: لازم است در جهت رواج اندیشه های قرآنی و اسلامی در سطح دانشگاه های کشور بیش از پیش تلاش کنیم و در این خصوص باید به دانشگاه هایی که در این زمینه فعالیت برجسته ای دارند توجه ویژه ای شود.
وی به موفقیت های دانشجویان دانشگاه پیام نور در جشنواره های مختلف علمی به ویژه در حوزه نانو و رباتیک اشاره کرد و گفت: این دانشگاه در المپیادهای ورزشی دانشجویان نیز در عرصه های ملی و بین المللی همواره خوش درخشیده است.
نجفی با بیان اینکه در زمان حاضر بالغ بر چهار هزار عضو هیات علمی تمام وقت در دانشگاه پیام نور فعالیت دارند، افزود: این دانشگاه به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی کشور برای رسیدن به افق های ترسیم شده علمی اهتمام ویژه ای دارد.
معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور در این مراسم از زحمات دکتر سعید صادقی رئیس پیشین دانشگاه پیام نور استان زنجان قدردانی کرد و گفت: دکتر صادقی به سبب وجود برخی مشکلات مالی این دانشگاه در دوران مسئولیت خود با ناملایماتی مواجه شد ولی توانست با تلاش و همت زیادی بخش عمده ای از آن مسائل و مشکلات را حل و فصل کند.

**بحران مالی، مشکل عمده دانشگاه پیام نور زنجان در سال گذشته بود
به گزارش ایرنا، سعید صادقی رئیس قبلی دانشگاه پیام نور استان زنجان نیز در این مراسم، بحران مالی و تشتت داخلی را ۲ مشکل اساسی این دانشگاه برشمرد که از زمان انتصابش به عنوان رئیس دانشگاه با آن ها مواجه شد.
وی گفت: طی قریب یک سال گذشته فعالیت ویژه من به جای پرداختن به امور علمی و آموزشی، پیگیری تسویه بدهی های دانشگاه به پیمانکاران و نیز پرداخت حق الزحمه های یک هزار و ۲۰۰ نفر از مدرسان حق التدریسی بود که مطالباتشان از سال ۹۲ به جا مانده بود.
صادقی از پیگیری و پرداخت ۳۰ میلیارد ریال بابت پروژه های عمرانی و تسویه ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریالی طلب پیمانکاران دانشگاه پیام نور استان طی یک سال گذشته خبر داد و افزود: علاوه بر این موارد بدهی های دیگری که رقم آنها بالغ بر هشت میلیارد ریال برای تامین هزینه های جاری می شد نیز تسویه شد.
وی از مساعدت و یاری استانداری زنجان برای پیگیری و تسویه بدهی های دانشگاه پیام نور استان تشکر و قدردانی کرد.

** ۱۱ هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور استان زنجان مشغول تحصیل هستند
به گزارش ایرنا، علی محمدی رئیس جدید دانشگاه پیام نور استان زنجان، کیفیت گرایی، ماموریت گرایی و کارآفرینی را سه رویکرد عمده این دانشگاه در امر آموزش و پژوهش برشمرد و افزود: تدوین برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت با بهره گیری از خرد جمعی و مشی اعتدال، احیای اخلاق در روابط سازمانی، قانون گرایی و ایجاد رضایت بیشتر در سطح دانشجویان از اهداف عمده در ادامه فعالیت های دانشگاه پیام نور زنجان است.
وی از تحصیل ۱۱ هزار دانشجو در سطح ۹ مرکز دانشگاه پیام نور در سطح استان زنجان خبر داد و گفت: این دانشگاه در زمان حاضر دارای ۶۵ عضو هیات علمی تمام وقت است.
در این مراسم علی محمدی به عنوان رئیس جدید دانشگاه پیام نور استان زنجان معرفی و از خدمات یک ساله سعید صادقی قدردانی شد.
علی محمدی، عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور استان زنجان دارای دکترای زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه علامه طباطبایی است و پیش از این در سمت مدیر نظارت و ارزیابی این دانشگاه فعالیت داشت.
۷۳۱۲/۶۰۸۵