سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – رییس سازمان صنایع کوچک(اس ام بی ای) – SMBA – از کشور کره جنوبی ضمن بازدید از مجتمع خدمات فناوری دانشگاه صنعتی شریف، بر گسترش تعاملات علمی بین ایران و کره جنوبی تاکید کرد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا، هیات کره ای متشکل از رییس سازمان صنایع کوچک و مدیران شرکت های تابعه به همراه نمایندگان این سازمان، ضمن حضور در دانشگاه صنعتی شریف و بازدید از مجتمع خدمات فناوری دانشگاه در نشستی دوستانه با برخی از مدیران دانشگاه صنعتی شریف گفت و گو و تبادل نظر کردند.
در این نشست دوستانه، علی موقر مدیر روابط بین الملل دانشگاه به معرفی دانشگاه صنعتی شریف پرداخت.
وی ضمن معرفی دانشکده ها و مراکز پژوهشی دانشگاه به میزان تولید علم در دانشگاه صنعتی شریف اشاره کرد.
مدیر روابط بین الملل دانشگاه در ادامه به بیان برتری ها و مزیت های دانشگاه صنعتی شریف پرداخت و یادآور شد که رتبه های برتر کنکور سراسری این دانشگاه را برای ادامه ی تحصیل انتخاب می کنند.
محمد مختاری مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه نیز در بخش دیگری از این جلسه در خصوص فعالیت های شرکت های دانش بنیان و نحوه ی فعالیت آنها صحبت کرد.
وی همچنین در خصوص وضعیت ارتباط دانشگاه صنعتی شریف با صنعت توضیحاتی ارایه نمود و برنامه های این دانشگاه را در خصوص بهبود و گسترش ارتباط دانشگاه و صنعت بیان کرد.
در ادامه این جلسه جو یانگ ساپ رئیس سازمان صنایع کوچک کره جنوبی ضمن ابراز تمایل از گسترش تعاملات علمی با کشور ایران و دانشگاه صنعتی شریف، بر همکاری های ایران و کره برای ایجاد موقعیتهای شغلی دانش بنیان تاکید کرد. وی همچنین خواستار تبادل اطلاعات در زمینه شرکتهای دانش بنیان میان دو کشور شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، پس از این جلسه اعضای این نشست از مجتمع خدمات و فناوری دانشگاه و مراکز مستقر در آن بازدید نموده و از نزدیک با نحوه و نوع فعالیتهای این مراکز آشنا شدند.

** ثبت نام دانشجویان جدیدالورود ارشد دانشگاه علم وصنعت از ۱۵ شهریور
زمان ثبت نام پذیرفته شدگان سال ۹۵ دوره کارشناسی ارشد دانشگاه علم و صنعت از ۱۵ شهریورماه آغاز می شود.
زمان ثبت نام پذیرفته شدگان سال ۹۵ مقطع کارشناسی ارشد دوره های روزانه و نوبت دوم دانشگاه علم و صنعت ۱۵ و ۱۶ شهریور ماه اعلام شده است.
بر اساس اعلام معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی این دانشگاه، ثبت نام دانشجویان جدیدالورود مقطع کارشناسی ارشد دوره های روزانه و نوبت دوم دانشگاه در دانشکده های مربوط انجام می شود.
همچنین ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد پردیس ۲ در روزهای ۱۴ و ۱۵ شهریور و ثبت نام دانشجویان کارشناسی ارشد آموزش الکترونیکی دانشگاه، روزهای ۱۴ تا ۱۷ شهریور در مجتمع فرهنگی امام خمینی(ره) انجام می شود.

** سرپرست معاونت نظارت و سنجش دانشگاه علمی کاربردی منصوب شد
محمد حسین امید سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی در حکمی جواد حاتمی را به عنوان سرپرست معاونت نظارت و سنجش این دانشگاه منصوب کرد.

** مقابله با آسیب های اجتماعی از طریق پیوست نگاری اجتماعی
یازدهمین جلسه کمیسیون پیوست نگاری فرهنگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل وزارت کشور برگزار شد.
به گزارش شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ابتدای این جلسه رضا محبوبی مشاور وزیر کشور و معاون مرکز امور اجتماعی و فرهنگی این وزارتخانه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) پیرامون موضوع آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: در سال ۹۲ شورای اجتماعی وزارت کشور مامور ارائه گزارش های دوره ای پیرامون ابعاد مختلف آسیب های اجتماعی شد و هم اکنون نیز این گزارش ها به صورت منظم و مستمر با همکاری همه دستگاه های مرتبط تدوین و به مسئولان نظام ارائه می شود.
وی افزود: داده های آماری ثبت شده در مرکز آمار، نخستین مرجع و منبع برای ارائه این آمار است.
مشاور وزیر کشور ادامه داد: پیمایش های انجام شده توسط وزارت کشور منبع دوم برای شناخت وضعیت اجتماعی کشور است.
محبوبی گفت: گزارش های رسمی که در خصوص ازدواج، طلاق، اعتیاد، پرونده ‎های قضائی که از جانب دستگاه های مختلف ارائه می شود، نیز منبع سوم ماست.
وی افزود: تحلیل نخبگان بخش های مختلف که با وزارت کشور در تعامل هستند، نیز منبع چهارم ما است.
معاون مرکز امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور سپس به بیان علت بروز آسیب های اجتماعی پرداخت و ادامه داد: بر اساس این گزارش ها به این نتیجه رسیده ایم که توسعه ناموزون در ایجاد و بروز پدیده های اجتماعی موثر است و هر چه شواهد بیشتر شد فرضیه ما نیز قوی تر شد و بخش زیادی از این توسعه نامتوازن معلول تخصیص منابع دولتی نامتوازن است.
وی گفت: وضعیت اجتماعی و آسیب های آن ناشی از نبود پیوست اجتماعی و فرهنگی است.
در ادامه این جلسه، محمد فاضلی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی به بیان ارتباط پیوست اجتماعی با پیوست فرهنگی و مسئولیت اجتماعی پرداخت و گفت: آنچه این حوزه ها را به هم مرتبط می سازد، ارزیابی راهبردی در سه حوزه خط مشی، برنامه ها و طرح ها است.
وی افزود: ارزیابی ها علاوه بر پیشگیری از پیامدهای منفی موظف به ارائه پیشنهاد برای تقویت آثار مثبت طرح ها و فعالیت ها نیز هستند.
فاضلی سپس به انواع نسبت های فرهنگ و توسعه پرداخت و ادامه داد: تاثیر فرهنگی عبارت است از تأثیر اقدامات عمومی و خصوصی که در کردارها و ارزش ها اثر می گذارد.