سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – گروهی از فضانوردان بی‌باک پس از ۳۶۵ روز به انزوای خود در ماموریت شبیه‌سازی شرایط مریخ پایان دادند.

ماموریت مریخ

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا به نقل از سی.ان.ان، شش دانشمند که ۳۶۵ روز را در یک گنبد متشکل از سطوح هندسی در شرایط مشابه مریخ به سر می‌بردند، به شرایط زمینی بازگشتند.

این سکونت‌گاه شبیه‌سازی شده که در تپه‌های کهکشان مائونا لوا در هاوایی قرار داشت، در ارتفاع ۲۵۰۰ متری سطح دریا واقع شده بود. این طولانی‌ترین ماموریت شبیه‌سازی مریخ به شمار می‌رود که در آن فضانوردان باید در انزوا به همکاری و انجام کارهایشان می‌پرداختند.

این ماموریت بخشی مهمی از هر نوع ماموریت واقعی به مریخ به شمار می‌رود زیرا سفر به سیاره قرمز حدود شش ماه طول کشیده و فضانوردان باید زمان‌های طولانی را با هم در یک فضای تنگ بگذرانند.

پرفسور کیم بینستد، محقق اصلی این پروژه از دانشگاه هاوایی اظهار کرد: ما احساس غرور می‌کنیم که به ناسا در کاهش یا حذف موانع در اکتشافات فضایی طولانی‌مدت کمک کرده‌ایم.

بودجه این ماموریت دانشگاه هاوایی توسط ناسا تامین شده و سومین ماموریت ساختگی مریخ محسوب می‌شود. ماموریت‌های پیشین چهار یا هشت ماهه بودند. تجربه مشابهی توسط سازمان فضایی اروپا در قطب جنوب و در مسکو انجام شده که فضانوردان با مشکلات خواب و روانی روبرو می‌شدند.

دو ماموریت ساختگی دیگر برای آینده برنامه ریزی شده که قرار است در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ آغاز شوند.