سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – نتایج کارشناسی ارشد ۹۵ : مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه ۱۸۰ هزار نفر در آزمون ارشد ۹۵ قبول شده اند، گفت: نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد ۹۵ ساعت ۲۰ امشب (دوشنبه ۸ شهریورماه ۹۵) روی سایت سازمان سنجش منتشر می شود.

نتایج کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد و سراسری

نتایج کارشناسی ارشد ۹۵

پی اچ دی آزمون : حسین توکلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا کرد: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده فهرست اسامی تعداد ۱۸۰ هزار و ۸۶ نفر پذیرفته شدگان نهایی آزمون کارشناسی ارشد ۹۵ امشب روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.
وی گفت: داوطلبانی که اسامی آنها به عنوان پذیرفته شدگان نهایی یکی از کدرشته های تحصیلی اعلام شده، لازم است ضمن توجه به ضوابط و شرایط اعلام شده در اطلاعیه ای که به همراه فهرست اسامی آنها روی سایت سازمان قرار می گیرد برای کسب اطلاعات، تاریخ، نحوه و مدارک لازم برای ثبت نام به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه ها و موسسات محل قبولی مراجعه کنند.

آماری از اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد ۹۵

توکلی افزود: از تعداد ۱۸۰ هزار و ۸۶ نفر پذیرفته شدگان نهایی ۸۵ هزار و ۵۴۷ نفر زن و ۹۴ هزار و ۵۳۹ نفر مرد هستند. به عبارت دیگر ۴۷٫۵ درصد پذیرفته شدگان زن و و ۵۲٫۵درصد پذیرفته شدگان نهایی مرد هستند.

آماری از ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۵

وی ادامه داد: برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ۹۵ تعداد ۷۶۱ هزار و ۲۷۳ داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد ۳۹۲ هزار و ۵۵۹ نفر زن و و ۳۶۸ هزار و ۷۱۴ نفر مرد هستند؛ به عبارت دیگر ۵۱٫۵۷ دصد داوطلبان زن و ۴۸٫۴۳ درصد داوطلبان مرد بودند.

آماری از دریافت کارت آزمون کارشناسی ارشد ۹۵

توکلی خاطرنشان کرد: از تعداد ۷۶۱ هزار و ۲۷۳ داوطلب ثبت نام کننده تعداد ۵۶۶ هزار و ۱۵۹ نفر در جلسه آزمون حاضر بودند و از میان حاضرین در جلسه آزمون تعداد ۴۴۴ هزار و ۵۳۲ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.

آماری از انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ۹۵

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: از تعداد ۴۴۴ هزار و ۵۳۲ داوطلب مجاز به انتخاب رشته، تعداد ۳۱۷ هزار و ۵۶۰ نفر نسبت به انتخاب رشته و تکمیل انتخاب رشته اقدام کردند.
وی یادآور شد: از تعداد ۳۱۷ هزار و ۵۶۰ داوطلب انتخاب رشته کننده تعداد ۱۸۰ هزار و ۸۶ نفر در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار گرفته اند؛ به عبارت دیگر ۵۶٫۷۱ درصد انتخاب رشته کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۵ پذیرفته شده اند.
توکلی تصریح کرد: در صورتی که دانشگاه ها و موسسات آموزشی محل قبولی زمانی را برای ثبت نام اعلام نکرده باشند، پذیرفته شدگان باید از ۱۴ لغایت ۱۷ شهریور ماه جاری برای ثبت نام به موسسه محل قبولی مراجعه کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: مراجعه نکردن به منزله انصراف از ثبت نام و ادامه تحصیل تلقی می شود.