سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تقویت جایگاه صندوق از جمله برنامه‌های بلند مدت صندوق مبتنی بر سند راهبردی است.

یزدان مهر رییس صندوق رفاه دانشجویان

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، ذوالفقار یزدان‌مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در همایش مدیران حراست دانشگاه‌های دولتی سراسر کشور در اردبیل گفت: این صندوق با ماموریت حمایت از دانشجویان مستعد بی بضاعت در سال ۱۳۵۳ تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های صندوق در دو افق تدوین شده است، تصریح کرد: تدوین برنامه‌های کوتاه مدت و تدوین برنامه های بلند مدت(تدوین سند راهبردی و کاربردی صندوق) دو افق مد نظر صندوق هستند.

یزدان‌مهر با اشاره به برنامه‌های بلند مدت صندوق مبتنی بر سند راهبردی، ادامه داد: ارائه تسهیلات هدفمند و موثر، حرکت به سمت مدیریت واحد خدمات‌دهی، کاهش تصدی‌گری و جلوگیری از انباشت مطالبات جدید، تقویت جایگاه صندوق، حرکت به سمت سازمان IT محور و هوشمندسازی سیستم‌های رایانه‌ای از جمله زیرشاخه‌های برنامه‌های بلند مدت صندوق رفاه دانشجویان است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: برنامه‌های کوتاه مدت صندوق به چند دسته تقسیم می‌شوند که تمرکز بر تقویت اعتبارات عمومی، تمرکز بر تقویت درآمد اختصاصی صندوق، اهتمام به مدیریت مشارکتی مبتنی بر دانایی، تمرکززدایی و تقویت نظارت و ارزیابی و اصلاح قوانین و فرآیندها و حرکت به سمت سازمان IT محور از جمله آنها است.

وی با اشاره به زیرشاخه‌های تمرکز بر تقویت اعتبارات عمومی در برنامه‌های کوتاه مدت، خاطرنشان کرد: تهیه طرح تبدیل یارانه غذا به وام طی دوره ۱۰ ساله، تهیه برنامه کمک به خودکفایی صندوق از طریق منابع صندوق توسعه ملی و اختصاص اعتبار خاص از سوی دولت جهت پرداخت وام ویژه دکتری در قسمت تمرکز بر تقویت اعتبارات عمومی قرار دارد. 

یزدان مهر گفت: ایجاد ساز و کارهای تشویقی برای کارشناسان دانشگاه‌ها در شناسایی و وصول مطالبات، فعال‌سازی بخش سرمایه‌گذاری صندوق متناسب با نیازها و ماموریت‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و قرار گرفتن نام بدهکاران صندوق در شمار بدهکاران بانکی از جمله راهکارهای صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در زمینه تمرکز بر تقویت درآمد اختصاصی صندوق است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: اصلاح و ابلاغ دستورالعمل تاسیس و اداره خوابگاه‌های غیردولتی، اصلاح مقررات مربوط به قوانین بازپرداخت و وصول اجاره بهای خوابگاه، افزایش پهنای باند اینترنتی صندوق، افزایش درگاه‌های پرداخت اینترنتی اقساط بدهی و طراحی سیستم نرم افزاری خوابگاه‌های غیردولتی از راهکارهای صندوق در حوزه اصلاح قوانین و فرآیندها و حرکت به سمت سازمان IT محور است.