سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – کارگاه آموزشی «سامانه غدیر: عضویت فراگیر کتابخانه‌ها» با هدف آموزش رابط‌های کتابخانه‌های تحت پوشش این طرح، در یک دوره سه روزه به همت پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می‌شود.

آرم پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک)

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، طرح غدیر راهکاری است که پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) برای دسترسی مستقیم به منابع کتابخانه‌های تحت پوشش، طراحی و اجرا کرده است.

بر پایه این طرح، افراد تحت پوشش که متقاضی استفاده از منابع موجود در این کتابخانه‌ها هستند، می‌توانند از محلی که به عنوان مبدأ برای آنها تعیین شده است یک کارت عضویت و چند کارت امانت دریافت کنند و به عضویت طرح درآیند. اعضای طرح با استفاده از کارت نخست می‌توانند به کتابخانه‌های تحت پوشش طرح مراجعه و از همه خدمات آنها در محل استفاده کنند و با سپردن هر کارت امانت یک کتاب امانت دادنی را به امانت گیرند.

هم‌چنین، اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری، در صورتی که کتابخانه‌های وابسته به دانشکده/ پژوهشکده محل کار یا تحصیل آنان در عرضه خدمات به اعضای دیگر طرح همکاری کنند، می‌توانند به عضویت طرح غدیر درآیند.

اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی می‌توانند برای درخواست عضویت، با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر (کارت پرسنلی برای اعضای هیات علمی و کارت دانشجویی برای دانشجویان) به محلی که به عنوان مبدأ برای ایشان تعیین شده است، مراجعه کنند.

مؤسسه‌ها و کتابخانه‌های تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات‌، و فناوری می‌توانند برای آگاهی از چگونگی عضویت در این سامانه، با رایانامه ghadir@irandoc.ac.ir  تماس بگیرند.

کارگاه آموزشی سامانه غدیر روز دوشنبه تا چهارشنبه، ۸ تا ۱۰ شهریور ماه در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می‌شود.