سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – محقق دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد موفق به طراحی و ثبت اختراع دستگاه میخ‌گیر با تنظیم زاویه دلخواه و با استفاده از چکش برقی اتوماتیک شد.

صنایع غذایی گهر لرستان

ثمر سجادی، دانش‌آموخته رشته صنایع غذایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: دستگاه‌های صنایع غذایی به مرور زمان دچار فرسودگی می‌شوند و نیاز به تعویض میخ‌های درونی دارند که تعویض آن‌ها به نیروی کار، زمان و هزینه بالا نیاز دارد.

وی افزود: این دستگاه با تنظیم زاویه دلخواه و با استفاده از چکش برقی اتوماتیک، میخ‌های فرسوده دستگاه‌های صنایع غذایی را تعویض می‌کند.

سجادی با اشاره به هزینه ۲۳ میلیون ریالی برای طراحی این دستگاه، تصریح کرد: با حمایت متخصصین مستقر در پارک علم و فناوری استان طرح سه‌بعدی دستگاه با شماره ۸۹۲۵۸ در اول مرداد ماه امسال به ثبت رسید.

وی، اخذ تسهیلات را از مهم‌ترین مشکلات پیش روی کارآفرینان دانست و گفت: به دلیل هزینه زیاد تولید، طرح سه‌بعدی دستگاه به مرحله ساخت نرسیده است.

سجادی خاطرنشان کرد: متاسفانه حمایت مسؤولان استان از کارآفرینان چندان مطلوب نیست که می‌طلبد در راستای رفع مشکلات این قشر اقدامات موثری از سوی مسؤولان صورت گیرد.