سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی جهاد دانشگاهی کرمان با اشاره به انتشار دفترچه‌های انتخاب رشته این دانشگاه از امروز، ۷ شهریورماه گفت: این مرکز علمی برای سال تحصیلی جدید در مقاطع کاردانی و کارشناسی بدون برگزاری آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی و شغلی دانشجو می‌پذیرد.

دکتر رضا کامیاب مقدس در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی جهاد دانشگاهی شعبه کرمان به منظور توسعه آموزش‌های علمی کاربردی، ارتقای دانش و ایجاد مهارت‌های لازم و به فعالیت درآوردن استعدادهای نهفته در افراد تاسیس شده است و بر ایجاد توانایی‌های لازم برای کاربرد علوم و تکنولوژی و استفاده افراد در طیفی از مشاغل تاکید دارد.

وی گفت: این دانشگاه با مشارکت جهاد دانشگاهی استان کرمان و پژوهشکده سازه و زلزله نسبت به تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و استان می‌پردازد.

کامیاب مقدس تاکید کرد: این پذیرش برای نیمسال تحصیلی مهرماه و بهمن ماه ۱۳۹۵ بر اساس مندرجات دفترچه مهرماه ۹۵ در رشته‌های حقوق با گرایش‌های ثبتی، حل اختلاف، خدمات قضایی و نگارش حقوقی، رشته حسابداری با گرایش‌های مالی، دولتی، مالیاتی و حسابرسی، رشته مدیریت امور فرهنگی با گرایش برنامه‌ریزی فرهنگی، رشته معماری در گرایش‌های داخلی، شهری و روستایی، رشته عمران در گرایش‌های امور پیمان‌ها، پیش‌ساخته، مهندسی تکنولوژی ساختمان، رشته عمران ساختمان‌سازی، رشته مرمت و احیای بناهای تاریخی و فرسوده، رشته فناوری اطلاعات با گرایش‌های تجارت الکترونیک و تحت وب، رشته اینترنت و شبکه‌های کامپیوتری و رشته نرم‌افزار کامپیوتر در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته صورت خواهد گرفت.

وی اظهار کرد: با توجه به پذیرش بدون آزمون در این دانشگاه، داوطلبان در مقطع کاردانی با در نظر گرفتن اطلاعات آموزشی از جمله مواردی همچون معدل دیپلم، نوع دیپلم، وضعیت اشتغال، وضعیت بومی و سهمیه ایثارگری پذیرش خواهند شد.

کامیاب مقدس خاطرنشان کرد: داوطلبان علاقه‌مند به تحصیل در دوره‌های بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته می‌توانند از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس www.sanjesh.org و یا با مراجعه حضوری به محل دانشگاه واقع در انتهای بلوار ۲۲ بهمن، نبش کوچه ۷ سید جمال‌الدین اسدآبادی (پشت شهربازی) مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ثبت نام کنند.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی جهاد دانشگاهی کرمان تصریح کرد: این مرکز علمی هم اکنون دارای بیش از ۱۳۰۰ دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و دوره تحصیلات تکمیلی است.