سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – ‌رئیس دانشگاه لرستان از پذیرش ۵ تا ۱۰ دانشجوی خارجی در مهرماه جاری در این دانشگاه خبرداد و گفت: این مهم در راستای دیپلماسی بین‌المللی اهمیت دارد که این دانشجویان از طریق وزارت علوم پذیرش می‌شوند.

عزیزی رییس دانشگاه لرستان

‌به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا ، دکتر خسرو عزیزی در نشست خبری با خبرنگاران استان با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید به سمت مهارت‎آفرینی و کارآفرینی سوق داده شوند، اظهار کرد: دانشگاه‎هایی که به سمت مهارت‎آفرینی و کارآفرینی پیش نروند با خطر انقراض مواجه هستند.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه هایی که هیات امنای دانشگاه به ما محول کرده، تدوین برنامه راهبردی افق ۱۰ ساله است، اضافه کرد: البته مقدمات این برنامه در مدیریت قبلی انجام شده بود  و سه جلسه با هیات امنا تشکیل شد و کلیت آن به تصویب رسیده است.

رئیس دانشگاه لرستان با بیان اینکه در نوزدهم مردادماه امسال مقرر شد که در کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه لرستان برنامه راهبردی افق ۱۰ ساله نهایی شود، گفت: برنامه راهبردی دانشگاه لرستان در افق ۱۰ ساله براساس آمایش آموزش عالی منطقه در استان تدوین شده است.

عزیزی با تاکید براینکه ماموریت‎گرا شدن دانشگاه‌ها به این معناست که این دانشگاه‌ها به سمتی بروند که مهارت‎آفرین باشند، افزود: این مهم می‎تواند برای پیشبرد امور در دانشگاه لرستان موثر باشد.

وی گفت: در دانشگاه لرستان با مشکل سخت‌افزاری مواجهیم به گونه‌ای که سرانه فضای آموزشی قبل از دولت تدبیر و امید ۹٫۳ متر مربع بود که هم اکنون این رقم به ۱۲ متر مربع رسیده و این در حالیست که استاندارد سرانه فضای آموزشی بین ۱۰ تا ۱۵ متر مربع است.

عزیزی بیان کرد: در سال گذشته کتابخانه مرکزی با ۳۲۰۰ متر مربع و خوابگاه حضرت رقیه (س) با ۳۲۰۰ متر مربع با حضور معاون وزیر علوم افتتاح شد.

وی گفت: در بحث خوابگاه خواهران حتی ۳۰۰ تخت ظرفیت خالی داریم اما برای خوابگاه برادران با کمبود خوابگاه مواجهیم و چنانچه بخش خصوصی تمایل داشته باشد زمین برای ساخت خوابگاه دانشجویی واگذار خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: برای این مهم سایت دانشگاه لرستان و پروفایل هیات علمی به زبان‌های انگلیسی و عربی ترجمه شده است.