سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دو شرکت سونی و پاناسونیک قصد دارند با همکاری هم تا قبل از المپیک ۲۰۲۰ توکیو تلویزیون‌های ۸K تولید کنند.

s.aolcdn.com45432.jpg

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا به نقل از انگجت، صدا و سیمای ملی ژاپن یا NHK پیش از این اعلام کرده بود که بازیهای توکیو را با کیفیت ۸K یا Super Hi-Vision پخش خواهد کرد.

به همین دلیل دو غول بزرگ محصولات صوتی و تصویری این کشور یعنی سونی و پاناسونیک نیز از همکاری خود برای ساخت تلویزیون‌های۸ تا سال ۲۰۲۰ و قبل از المپیک توکیو خبر دادند.

در حال حاضر در سراسر دنیا از فناوری ۴K استفاده می‌شود اما ویدیوهای ۸K رزولوشنی با چهار برابر کیفیت استاندارد۴K فعلی ارائه می‌دهند. به همین دلیل برای استفاده از آنها به چهار برابر پهنای باند فعلی نیاز خواهد بود.

گفته می‌شود که از فناوری۸k  در المپیک ریو نیز به صورت آزمایشی استفاده شده است.

یکی از رسانه‌های ژاپن اعلام کرد که شرکت‌های سونی و پاناسونیک در توسعه فناوری پخش لوازم الکترونیکی مورد نیاز از جمله دوربین و سایر تجهیزات به تلویزیون ملی ژاپن کمک خواهند کرد.

هر کدام از این شرکت‌ها تا پیش از آغاز رقابت‌های المپیک توکیو در سال ۲۰۲۰ تلویزیون‌های ۸K خود را به صورت جداگانه روانه بازار خواهند کرد.