سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- آیین­ نامه اصلاح شده عضویت هیات علمی وابسته بین­ المللی در دانشگاه تربیت مدرس، در بیست و دومین نشست شورای همکاری های علمی بین المللی این دانشگاه بررسی شد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز یکشنبه ایرنا، در ابتدای این نشست محمد خاجی مدیر دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه تربیت مدرس، موضوع بررسی آیین­ نامه اصلاح شده عضویت هیات علمی وابسته بین­ المللی در دانشگاه تربیت مدرس را مطرح کرد.
در این نشست درمورد شرایط عضویت، نظرات مختلفی مطرح شد، از جمله اینکه در حوزه علوم انسانی و هنر امکان جایزه نوبل نیست، جایزه فیلدز فقط برای حوزه ریاضیات است، سایر جوایز مهم جهانی همچون اسکار به عنوان شرایط عضویت در نظر گرفته شود، جا به جایی در ذکر کردن شرایط و حذف بند ۸ از ماده فوق نیز صورت پذیرد.
همچنین پرداخت حق ­الزحمه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در نهایت، پرداخت حق الزحمه تا سقف یکهزار و ۵۰۰ دلار و با توجه به مرتبه علمی و میزان حضور مورد تأیید قرار گرفت.
در ادامه جلسه، درخواست عهده ­دار شدن ملی دانشگاه تربیت مدرس در تعاملات علمی با کشور چین بود که از جانب وزارت علوم مطرح شده و اعضای شورا با پیشنهاد عهده دار شدن ملی دانشگاه در تعاملات با کشور چین به شرط ارائه امکانات از طرف وزارت متبوع موافقت کردند.
همچنین ‘آیین­ نامه ساماندهی مأموریت­ های خارجی اعضای هیات علمی دانشگاه­ها، مراکز تحقیقاتی، پارک­ ها و مراکز رشد’ مورد بررسی قرار گرفت و اعضای شورا در خصوص افزایش اختیارات دانشگاه در زمینه سفرهای خارجی اعضای هیات علمی مطالبی عنوان کردند و الگوهایی برای اصلاح این آیین نامه مطرح شد.
موضوع تغییر نام دانشکده فنی و مهندسی به دانشکده مهندسی معدن و مواد یا دانشکده مهندسی مواد و معدن مطرح شد و پس از بحث و بررسی تصمیم گیری در این مورد در اختیار شورای دانشگاه گذاشته شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، در ابتدای جلسه گزارشی از روند پیشبرد امور مربوط به برگزاری دوره کارشناسی ارشد یک ساله از سوی شجاع الساداتی ارائه شد.