سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – آیین­ نامه اصلاح شده عضویت هیات علمی وابسته بین­ المللی در دانشگاه تربیت مدرس در بیست و دومین نشست شورای همکاری‌های علمی بین المللی دانشگاه بررسی شد.

دانشگاه تربیت مدرس

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در ابتدای این نشست دکتر خاجی مدیر دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه تربیت مدرس، موضوع بررسی آیین­ نامه اصلاح شده عضویت هیات علمی وابسته بین­ المللی در دانشگاه تربیت مدرس را مطرح نمود.
در خصوص شرایط عضویت، نظرات مختلفی مطرح شد، از جمله اینکه در حوزه علوم انسانی و هنر امکان جایزه نوبل نیست، جایزه فیلدز فقط برای حوزه ریاضیات است، سایر جوایز مهم جهانی همچون اسکار به عنوان شرایط عضویت در نظر گرفته شود، جابه جایی در ذکر کردن شرایط و حذف بند ۸ از ماده فوق نیز صورت پذیرد.
همچنین پرداخت حق ­الزحمه نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در نهایت، پرداخت حق الزحمه تا سقف ۱۵۰۰ دلار و با توجه به مرتبه علمی و میزان حضور مورد تأیید قرار گرفت.
در ادامه جلسه، درخواست عهده ­دار شدن ملی دانشگاه تربیت مدرس در تعاملات علمی با کشور چین بود که از جانب وزارت علوم مطرح شده و اعضای شورا با پیشنهاد عهده دار شدن ملی دانشگاه در تعاملات با کشور چین به شرط ارائه امکانات از طرف وزارت متبوع موافقت کردند.
همچنین “آیین­ نامه ساماندهی مأموریت­ های خارجی اعضای هیات علمی دانشگاه­ها، مراکز تحقیقاتی، پارک­ ها و مراکز رشد” مورد بررسی قرار گرفت و اعضای شورا در خصوص افزایش اختیارات دانشگاه در زمینه سفرهای خارجی اعضای هیات علمی مطالبی را عنوان کردند و الگوهایی برای اصلاح این آیین نامه مطرح گردید.
همچنین موضوع تغییر نام دانشکده فنی و مهندسی به دانشکده مهندسی معدن و مواد یا دانشکده مهندسی مواد و معدن مطرح شد و پس از بحث و بررسی تصمیم گیری در این مورد در اختیار شورای دانشگاه گذاشته شد.
به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، در ابتدای جلسه گزارشی از روند پیشبرد امور مربوط به برگزاری دوره کارشناسی ارشد یک ساله از سوی دکتر شجاع الساداتی ارائه شد.