سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا-وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دولت تدبیر و امید تورم ۴۶ درصدی در کشور را به زیر ۹ درصد رسانده است.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز شنبه ایرنا، محمد فرهادی در جمع فرهیختگان، روسای دانشگاه های سمنان، اعضای هیئت علمی و فعالان سیاسی این استان گفت: در سال شروع به کار دولت یازدهم تورم موجود در کشور ۴۶ درصد بود، سال گذشته به ۱۴ درصد رسید و امسال ابتدای سال ۱۱ درصد و اوایل ماه جاری به زیر ۹ درصد رسیده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، فرهادی در این مراسم با اشاره به اینکه حرکت دولت به سوی رونق اقتصادی و حذف موانع تولید است اظهار داشت: قوانین و مصوبات دولت همگی در جهت رفع موانع تولید و اصلاح امور است و بسته های سیاست کوتاه مدت خروج از رکود مطرح شده و با تبعیت از نامگذاری سال ۹۵ از سوی مقام معظم رهبری با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اجرا شد و بالاخره ستاد اقتصاد مقاومتی شکل گرفت.
وزیر افزود: از دستاوردهای این ستاد، تعریف بیش از ۱۲۰ پروژه در این خصوص است که البته به گفته مقام معظم رهبری مهم این است که این موارد پیگیری شود.
فرهادی گفت: به بحث سرمایه گذاری های داخلی و خارجی توجه ویژه ای شده و از بخش خصوصی نیز حمایت می شود.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در ابتدای دولت یازدهم ۳۳ پارک علم و فناوری در کشور فعالیت داشت که این تعداد به ۳۹ پارک در حال حاضر رسیده است.