سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم با اشاره به برنامه‌های سازمان امور دانشجویان در سال ۹۵، گفت: رتبه بندی آشپزخانه‌ها و سالن‌های غذاخوری دانشگاه‌های دولتی، عدم افزایش قابل توجه اجاره‌بهای خوابگاه‌ها و غذاهای دانشجویی، پوشش بیشتر وام‌ها، افزایش سطح وام‌های پرداختی و جهش جدی در پوشش وام ویژه دانشجویان دکتری از جمله برنامه‌های این سازمان در سال‌جاری است.

ثبت نام دانشجویان جدید الورود و آغاز سال تحصیلی جدید

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا،  مجتبی صدیقی در همایش مدیران حراست دانشگاه‌های دولتی سراسر کشور در دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به وظایف این سازمان در مورد دانشجویان داخلی، گفت:  امور مربوط به نقل و انتقال، تربیت بدنی، دفاتر مشاوره، شوراهای صنفی و غیره از جمله وظایف این سازمان است.

وی افزود: تلاش بیشتر و نه کافی برای جذب دانشجویان خارجی، تمرکز بیشتر در بخش خدمات دانشجویی با فعالیت‌های صندوق رفاه، توجه بیشتر به دفاتر مشاوره و بهداشت، افزایش فوق‌العاده اعزام به فرصت‌های کوتاه مدت دانشجویان دکتری داخل از دیگر وظایف سازمان امور دانشجویان است.

صدیقی ادامه داد: پوشش ۱۰۰ درصدی وام تحصیلی در سال ۹۴، رتبه بندی خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌ها، انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با بنیاد علوی و صندوق کارآفرین امید، کمک به دانشگاه‌ها و کاهش زمان پرداخت وام‌ها از جمله عملکردهای سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه طرح سیمای زندگی دانشجویان را در دانشگاه‌ها اجرا کردیم، تصریح کرد: هدف اصلی این طرح شناسایی وضع موجود و بهره‌گیری راهبردی از نتایج آن در تصمیم‌گیری‌های کلان است.